Пікселізація сексу в час пандемії

Ліберальні світоглядні зсуви дарували нам нові терміни та визначення, які ми застосовуємо до різних сфер людського життя. З’явилось багато новітніх явищ, які утворились внаслідок «технологічного прогресу» та яким потрібно було дати назву – це і інший формат міжлюдських комунікацій, ілюзія різноманіття заробітку, а також переогляд етичних кордонів. Грубо кажучи «діджиталізації» піддається все більше людського простору: оцифровується робота, навчання, хоббі, дружні стосунки та симпатії, голод, а також еротичний потяг та секс.

Завдяки пандемії COVID19 віртуалізація стрімко розширилась та охопила навіть Богослужіння у вигляді трансляцій з церкви. Для деяких людей, особливо серед населення західних країн, інтернет став єдиним джерелом комунікацій з людьми та забезпечення своєї життєдіяльності. «В інтернеті» вони заробляють, там же тримають фінансові статки і там же їх витрачають, не контактуючи навіть з кур’єром доставки. Такий самий обіг відбувається і з особистими зв’язками – люди знайомляться онлайн, розвивають стосунки у переписках, закріплюють близькість завдяки відео-дзвінкам, сваряться та блокують один одного. Доволі передбачувано виникли платформи для реалізації романтичного потягу – сайти знайомств, або додатки для побачень, таких як Tinder або Pure. Попри те, що такі мережі рідко сприяли утворенню довгострокових відносин, або сім’ї, а радше полегшували пошук партнерів для «швидкого сексу», тим не менш вони були хоча б націлені на реальні зустрічі у житті.

Паралельно всьому цьому бурхливо розвиваються так звані «стрімінгові» сервіси – це і комерційні онлайн-кінотеатри для перегляду стрічок і серіалів, на зразок Netflix, але і еротичні-трансляції живих жінок, відомі як «веб-кам моделі». Сфера «веб-кам моделінгу» не замінила порно-контент в інтернеті, а радше доповнила індустрію. В результаті порно в інтернеті стало найбільш доступним зі всіх еротичних-сексуальних контентів, адже ним можна користуватись безкоштовно та легально. Сайти з порно контентом у більшості заробляють з реклами та монетизації переглядів відео, відповідно вже не існує потреби ставити платний контент, головне «утримувати» аудиторію. Саме тому, під час великого «локдауну» в 2020 році, сервіс PornHub відкрила доступ до так званого «преміум» відео для всіх бажаючих. Ще до пандемії цей ресурс відвідувало понад 120 мільйонів користувачів. У березні 2020 року Pornhub отримав 11-відсоткове зростання відвідувань сайту у всьому світі. А для тих країн, яким Pornhub надавав безкоштовні преміум-послуги під час «локдауну», кількість відвідувань зросла на 38 відсотків.

Згадування про пандемію тут не випадкові, адже за 2020 рік трафік сексуального контенту примножувався надзвичайними темпами. Завдяки заточенню людей вдома ця сумнівна індустрія змогла оминути відразу декілька етапів розвитку ринку, буквально реалізовуючи «пятилітку» не за три роки, а за півроку. І тут в допомогу індустрії виступило відразу декілька факторів: від спалаху кількості безробітних до урядової підтримки мастурбації.

Якби це не здавалось утопічним, але завдяки пандемії, мастурбація пропагувалась, як акт громадянської свідомості. Наприклад департаменту охорони здоров’я Нью Йорку до переліку порад щодо сексу на час періоду соціального дистанціювання назвав мастурбацію найбезпечнішим варіантом, який зараз доступний. Таким чином виникло гасло: « Ваш найбезпечніший секс-партнер під час пандемії COVID-19 – це ви самі». До цієї своєрідної «кампанії» долучились передові світові ЗМІ, декілька департаментів здоров’я великих міст США, Канади і ЄС та громадські організації. Не забарилась і сумнозвісна організація Planned Parenthood, що займається контролем над репродуктивністю американців і активною пропагандою абортів, та випустила матеріал про «корисність мастурбації», яку тиражували майже всі великі ЗМІ західного світу.

Проте також Департамент здоров’я Нью-Йорку додав:

«…хто змушений шукати задоволення через відеозйомки, секс-чати чи трансляції, слід пам’ятати про дезінфекцію клавіатури та сенсорних екранів.» Враховуючи, що під цим перерахуванням стоїть конкретна індустрія на ринку, то подібну заяву можна сміливо оцінювати, як рекламну кампанію Pornhub, OnlyFans і так далі.

Пандемія не тільки примножила статки власників порно-сайтів, але і надало шаленого розвитку іншим платформам. Наприклад: CamSoda для веб-кам стрімінгу повідомили, що за березень 2020 року кількість реєстрацій нових еротичних «моделей» зросла на 37 відсотків порівняно з березнем 2019го. За той самий період інший веб-сайту ManyVids, заявили, що кількість реєстрацій на нові «моделі» зросла на 69 відсотків. При цьому аудиторія цих сервісів за період стала вдвічі більше.

До веб-кам моделінгу долучилось багато молодих дівчат, що втратили роботу через пандемію, в тому числі і проститутки, для яких локдаун майже унеможливив «професійну діяльність» в багатьох країнах. Хоч деякі з них свідчать у інтерв’ю журналістам, що перехід з секс-роботи в онлайн-стрімінг «…було справжнім стресом, тому що це інша форма сексуальної роботи, і вона використовує купу різних навичок. Створення контенту дійсно виснажує. Бути незалежним ескортом також виснажує.». Автор цих слів – Елізабет Лорд, яка виступала в онлайн-круглому столі проституток про перехід проституток в онлайн-роботу. «Ми знаходимось в епоху виживання секс-роботи. OnlyFans – це сексуальна робота на виживання.»

Поміж інших ресурсів зростає новий гігант індустрії – це OnlyFans, мережа, яка тільки за березень 2020 року повідомила про 3,5 мільйона нових користувачів.

OnlyFans – це платформа, на якій «моделі», або «селебріті» продають доступ до особливого контенту для своїх фанатів. Підписники платять щомісячну абонплату за доступ до фотографій, відео або прямих трансляцій окремих персон. Само собою, що основною тематикою фото-відео став саме еротичний напрямок, більшість «творців» – це жінки, а головними «донорами» стають чоловіки.  До них долучаються і популярні персони, співачки та актори, які продають свій «ексклюзивний» контент, але зачасту без еротичного змісту. Проте таким чином вони сприяють зростанню цієї мережі та залученню все більше молодих людей до неї.

Різниця між порно і веб-кам, або OnlyFans в тому, що користувач подібного контенту прагне імітації «комунікації» з об’єктом на екрані. Проте замість реального фізичного дотику він задовольняється пікселізованою реакцією. Також певної гостроти додає «ексклюзивність», якої чоловік може тішитись, як своєю платоспроможністю забезпечити собі доступ до контенту.

Засновник компанії Тім Стоклі для Bloomberg зазначає, що британська OnlyFans додає до 500 000 користувачів на день і виплачує своїм творцям понад 200 мільйонів доларів на місяць. В 2020 році на платформі відбулось операцій загальною вартістю більше за 2 мільярди доларів продажів.

«Моделі», або як їх називають «творці» діють ніби на партнерських умовах з платформою. Але тут є один неприємний нюанс – OnlyFans забирає аж 20% комісії за продаж підписки, а це вельми велика частка з поміж будь-яких мереж, які допомагають користувачам продавати контент, як еротичний, так і ігровий-розважальний-освітній, тощо. За 20% платформа навіть не забезпечує безпеку своїм «партнерам», а «платні» фотографії безперешкодно «витікають» далі в інтернет.

Колишня стриптизерка Карлі Хелм описує типовий «робочий день» моделі:  «Вона витрачає до шести годин на день для розвитку аккаунту OnlyFans. Повсякденний розпорядок дня включає 45 хвилин підготовки – макіяжу, вибору вбрання – а потім фотосесію з більш ніж 300 фотографій, які вона потім звужує до 10. Потім має час, витрачений на розробку стратегій, коли – і кому – надсилати їх через приватні повідомлення.» За останні півтора місяці вона заробила близько 2000 доларів. Хоча заробити на аккаунті можна значно більше. Більш-менш популярні аккаунти отримують стабільно 8000 доларів на місяць, стягуючи з користувачів плату за підписку в середньому розмірі 20-40 доларів. Вартість відео і фото встановлюється «автором» в залежності від змісту – від 5 до 200 доларів за один перегляд.

Рекорд встановила акторка Белла Торн. Вона зареєструвала обліковий запис, зібрала понад 50 000 підписників і стягнула 200 доларів за «оголені фото». Інцидент закінчився резонансно, адже на обіцяних фото дівчина не була достатньо оголена, що здійняло хвилю обурення у користувачів.

Проститутка з Ланкаширу, яка за три роки заробила на OnlyFans 1,1 млн. доларів, збирає за доступ до текстового чату з нею 300 доларів на місяць. Також вона продає – власні відеозаписи, вартість яких становить 50 доларів за хвилину, і навіть має окрему послугу на 1000 доларів, де користувач може контролювати, що вона робить протягом дня. Але ніяких фізичних зустрічей.

«Колишня медсестра Саванна Бенавідез звільнилась з роботи та заробила 64 000 доларів терміном з липня до грудня минулого року» – такими історіями рясніють матеріали для Нью-Йорк Таймс, які ще більше легітимізують подібний заробіток.

Проте за 2020 рік мережа зростала настільки динамічно, що в другій половині року конкуренція серед «моделей» набула титанічних обертів. Вже недостатньо просто роздягнутись та продати свої оголені фото. Тому до перегонів залучаються усілякі додаткові атрибути задля привернення «клієнтів».

Іншим популярним аккаунтом стала Aellagirl, яким керує Аелла Джонс в образі «набожної християнки». Нових підписників вітає оголена фотографія з її підписом: “Ласкаво просимо до нашого культу, у нас є цицьки”.

Попри те, що адміністрація OnlyFans дуже переймається за свій імідж, сплачує журналістам, наймає безліч адміністраторів для контролю над контентом та переписками, тим не менш час від часу спалахують різні скандали. В минулому році заарештували «модель», яка продавала відео, як вона б’є свою бабусю. Дівчина виправдовувала свої дії тим, що вона помстилась бабусі за «слатшеймінг», тобто за осуд її еротичної діяльності в інтернеті.

Особлива пастка подібної мережі прихована в тому, що OnlyFans вважається найбільш «відбіленим» ресурсом за порно-сайти, або інші веб-кам стрімінгові сервіси. Нею користуються також і популярні персони, що за 30 доларів лишень розповідають про свою творчість, або діляться рецептами в стрічці поруч з тими дівчатами, які продають свої відео з секс-іграшками за 10. Нав’язується думка, що нібито «нічого такого» в купівлі оголених фотографій немає, враховуючи що відверте порно заборонено та відслідковується адміністрацією. Жертвами цієї фінансової авантюри стають відразу дві сторони – як дівчина, яку залучають до «еротичної» роботи, так і чоловіки, з яких вони заробляють. Обом вказують, що це не є прямим гріхом, а лише підглядання, і що це не загально доступне «брудне порно», а нібито «якісна та дорога» еротика. Чоловік, який купляє підписку на аккаунт дівчини задовольняє свою потребу мікро-перемоги у боротьбі за жінку. Жінка задовольняє свою потребу в чоловічій увазі та отримує армію віртуальних залицяльників. Витратив пару десятків долларів – отримав доступ до тіла. Тільки тіло в пікселях, а таких «переможців» у дівчини декілька десятків тисяч.

Все це невільне імітування життя, на якому третя сторона заробляє мільярди, а людство все більше перебуває під «ковпаком контролю». Реальні романтичні бесіди підслухати важко, а на OnlyFans адміністратори мають доступ до всіх переписок.

Вже давно психологів непокоять віртуальні збудження, особливо серед підлітків, адже вони можуть призводити до залежності, як наприклад від порно, та унеможливлюють побудову здорових сексуальних стосунків у майбутньому. Одне з досліджень вказує, що американці мають на 9 разів менше фізичної близькості у рік, в порівнянні з 90х років. У більшості країн західного світу подібні проблеми спіткали подружжя, люди віддаляються один від одного, зростає рівень розлучень. Фізичну любов відтісняють віртуальні сексуальні комунікації і на цьому шляху до анти-утопії відбувається дещо парадоксальне: розпусти стало більше, а сексу менше.

За ті самі гроші, витрачені на підписку в OnlyFans можна запросити справжню жінку на побачення в реальному житті та отримати значно більше ніж оголені фото, а можливо – її руку і серце.

 

Джерела:

https://stars.library.ucf.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=6191&context=etd

https://thefulcrum.ca/sciencetech/the-benefits-and-drawbacks-of-masturbation-during-covid-19/

https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy

https://www.nydailynews.com/new-york/ny-nyc-coronavirus-sex-tips-20200321-jnvrhrrn3zd2xln75t5uvlohja-story.html

https://thehustle.co/12112020-onlyfans/

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-05/celebrities-like-cardi-b-could-turn-onlyfans-into-a-billion-dollar-media-company?sref=3Ac2yX40

https://www.dailycal.org/2021/02/11/pornhub-and-the-pandemic-the-importance-of-mindful-consumption/

https://www.nytimes.com/2020/04/10/style/camsoda-onlyfans-streaming-sex-coronavirus.html

https://www.qt.com.au/news/52k-a-month-sydney-women-cashing-in-on-onlyfans/4200277/

https://nowtoronto.com/lifestyle/the-state-of-sex-work-toronto-onlyfans

https://www.thelinkottawa.ca/en/sexual-health/sex-it-smart.aspx?utm_source=domain&utm_medium=web&utm_campaign=sis

https://www.iol.co.za/news/south-africa/gauteng/if-youre-taxing-onlyfans-decriminalise-sex-work-government-told-926d2e37-32fd-4fa5-90d0-b334c0eed914

https://www.nytimes.com/2019/02/09/style/onlyfans-porn-stars.html

https://www.sfchronicle.com/bayarea/article/Coronavirus-took-their-jobs-away-OnlyFans-let-15175650.php

https://www.bbc.com/news/business-53979625

Ходаковська Олександра, Кабінет експертів