Гормони не для забави. Чим згубний тестостерон для жінок?

Останніми роками прийнято жваво балакати про гормони. Жінки переповідають свої аналізи подругам за чашкою кави, але і чоловіки нерідко будь-яку слабкість духа, або тіла іншого списуються на гормони. Іноді здається, що про гормони згадують частіше, ніж за раціон харчування.

Гінекологи активно прописують гормональні терапії жінкам, навіть якщо немає критичної потреби в цьому, або гострого захворювання. “Для здоров’я!” – додають вони, прописуючи гормональні, та за сумісництвом протизаплідні пігулки, ніби це просто вітаміни. Про ці злочини варто було б при нагоді згадати окремо, бо як відомо, з лікарями активно співпрацюють дистриб’ютори фармацевтичних компаній, а масово труїти жінок гормональними препаратами вже трішечки-трішечки схоже на спробу геноциду. Раніше у “жіночого лікаря” можна було почути “треба народити і все буде добре” на будь-яку проблему, і саме ця порада значно ближче до істини, ніж гормональні терапії.

Тим не менш, сучасним людством вважається, що гормональний фон їм підвладний і якщо в чомусь існує недостача, то її можна позбутись одним замовленням пігулок з доставкою на дім. Особливо подібне “захоплення” спостерігається у тих, хто займається тренуванням м’язів. Чоловіки вживають різні види так званих “бустерів тестостерону”, але і жінки володіють широким доступом до ринку тестостерону – від гормональної мазі, яка втирається у стегна і руки до, знову ж таки, пігулок. Навіщо вживати тестостерон жінкам, які не страждають на трансгендерний розлад голови? Багатьом відомо, що “чоловічий гормон” суттєво підвищує фізичну витривалість.

Загалом, тенденції доволі невтішні. Самовільна “модифікація” тіла та гормонів надає хибне відчуття контролю над власним життям, все більше позбавляючи людей відповідальності. Навіть сучасні науковці неодноразово наголошують, що задля здорового гормонального фону треба (всього на всього, здавалося б) бути здоровим: не мати шкідливих звичок, не вживати наркотики та алкоголь/тютюн, дотримуватись режиму сну та корисного раціону харчування та народжувати дітей. Надмірне вживання холестерину у чоловіків породжує нестачу тестостерону, а неправильний режим сну у жінок впливає на діяльність репродуктивної системи. Все це загально відомо, як і те, що попри “прогресивність” та новітніх норм життя – організму та біологічним циклам важко довести, що “світ такий, ніяк інакше не можна”. Біологічний годинник таки “тікає”, якби ми не противились, але темпи життя сучасної жінки породжують дисбаланс фізичного здоров’я (втім, і ментального також).

Найбільшим подивом щодо непохитності біологічних циклів наразі вирізняються транс-активісти, які щиро дивуються та ображаються на те, що:

1) Що після довгих років життя “як чоловік” та вживання тестостерону жінки досі залишаються фертильними

2) Що у жінок під час здійснення “переходу до чоловічого гендеру” і того самого тестостеронової терапії, все ще продовжуються (вибачте!) менструальні цикли

3) Що змінивши в паспорті “sex/стать” на “gender/гендер” все одно залишається біологічна стать, що чомусь дуже несподівано для транс-активістів, хоча це і не суперечить самій “гендерній теорії”.

Боротьба за трансгендерний перехід “з жінки-до чоловіка” дуже виснажлива, адже вони наполегливо труять свій організм у війні проти статевих ознак, але репродуктивній системі, у більшості випадків, відверто байдуже на цю біснуватість. Саме тому ми маємо велику кількість інцидентів, коли трансгендери народжують дітей, іноді навіть не заплановано. Задля цього достатньо тільки перестати вживати тестостерон – і вже за період від 1 до 8 місяців у жінки-трансгендера буде виділятись така сама кількість яйцеклітин, як і у здорової жінки. Тобто репродуктивна система відновиться значно швидше ніж перестане рости борода.


Тим не менш тестостерон залишається небезпечним для жінок, не тільки спортсменів та трансгендерів. Останні дослідження підтверджують, що високий рівень тестостерону у жінки збільшує ризик діабету, метаболічних хвороб та ракових пухлин, в той самий час, як у чоловіків все навпаки: чим більше тестостерону тим менше вірогідність захворювання.

Якось навіть принизливо визнавати, що нашу свідомість значно простіше ошукати, аніж фізичне тіло, котре не піддається усілякій брехні гендерних диверсифікацій та сторічній фемінізації.

Джерела:

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0751-5

https://www.news-medical.net/news/20200212/High-testosterone-in-women-ups-risk-for-cancer-diabetes-and-metabolic-disease.aspx

https://www.reuters.com/article/us-health-running-testosterone-women/boosting-womens-testosterone-can-increase-muscle-mass-and-endurance-idUSKBN1WW2ZK

https://www.nbcnews.com/feature/nbc-out/transgender-fertility-study-sheds-light-testosterone-s-impact-n1182636

Ходаковська Олександра, Кабінет експертів