Сєвєродонецьк долучився до Національної кампанії розвитку лідерів і управлінців

Актуально
02.10.2017

Впродовж двох днів уся увага експертного середовища Сєвєродонецка була прикута до події національного масштабу. Форум «Рік Реформації: Сєвєродонецьк» став майданчиком для діалогу експертів регіонального громадянського сектору. Лейтмотивом події стала стратегія творення суспільних і державних змін, грунтуючись на християнських цінностях.
29 та 30 вересня у Сєвєродонецьку відбувся форум, який зібрав пасторів і лідерів християнських церков з різних міст Луганської області, освітян, працівників органів місцевого самоврядування, депутатів, громадських активістів, культурних діячів та журналістів. Спікерами стали експерти з різних міст і регіонів України. Вони говорили про дієві механізми, інструменти та алгоритми реалізації стратегії суспільних перетворень. Напрацьовували альтернативні рішення для міста і регіону в сферах освіти та інновацій, медіа та комунікації, інституту сім’ї, культури та мистецтва, громадянського сектору та політики.

Форум відкрився мотивуючим посланням пастора церкви Христа Спасителя (християн віри євангельської) Олександра Руденка. Після чого звершили молитву, яка об’єднала представників різних протестантських церков.

Гостем форуму став заступник начальника Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Олександр Козенко. Зокрема, в своєму спічі він зазначив, що євангельські церкви на сучасному етапі перебувають в авангарді громадянської активності, отримують суспільне визнання і стають надійним партнером влади у справах розбудови вільного і демократичного суспільства. Він запевнив, що християнські громади міста можуть розраховувати на сприяння та всіляку підтримку нових ініціатив в рамках відзначення 500-річчя протестантської Реформації в Україні.

Руслан Кухарчук, голова громадянського руху «Всі разом!» говорив на тему «Адвокація цінностей та стратегія змін».  Він розповів про захист християнської спадщини та завдання, які стоять перед віруючими громадянами в світлі суспільних викликів. Спікер презентував алгоритм і інфраструктуру змін. Осмислити і сформулювати суть новацій, зібрати пул однодумців, скласти план дій і розпочати – такою є дорожня карта для реалізації бажаних перетворень  будь-де. “Більшість змін в місті, країні і суспільстві є результатом цілеспрямованих спланованих дій, послідовний процес соціального інжинірингу”, — зазначив спікер. Інститути громадянського суспільства, ангажуючи засоби масової інформації, залучаючи фінансовий ресурс, впливаючи на рішення органів влади і суспільні настрої, формують бачення змін і втілюють його в життя.

Павло Валенчук, пастор церкви Преображення Господнього, магістр теології розкривав роль християнства в сучасній культурі. Він ділився тезами про готовність віруючих створювати цікаві культурні продукти, використовуючи при цьому різні форми і жанри мистецтва для діалогу з секуляриним суспільством.  Також спікер розказав про культурологічні ініціативи, реалізовані в Черкасах.

Співдоповідачем в темі культури був Єгор Кривошапка, організатор фестивалю АРТ-Полтава. Він презентував бренд-бук фестивалю та відповів на питання учасників. Практична панель стала особливо  корисною для слухачів.

Максим Слободян, депутат Фастівської міської ради, поділився власною стратегією та місією походу у владу. Служіння Богу і людям – такою повинна бути мотивація депутата. Пан Максим звітував про те, що зміг зробити для міста та своїх виборців перебуваючи на посаді. Він звернув увагу учасників форуму на персональну відповідальність християн за розвиток власних громад. Агентами найкращих змін в суспільстві можуть і повинні стати кваліфіковані, мотивовані і благочестиві люди.

Альбіна Паренюк, президент благодійного фонду «Дари навчання», говорила про реформу освіти в Україні та місце християнським цінностям в новій українській школі. Порівняльний аналіз змін у законодавстві був відображений в змістовній презентації. Спікер наголосила, що християни повинні вивчати реформу в освіті та брати участь в обговореннях її імплементації на місцях. Також ставати учасниками її реалізації.

Олександр Вялов, засновник приватної загальноосвітньої школи «Початок мудрості», продовжив практичну частину обговорення реформи. Він зазначив, що християнські школи успішно інтегруються в систему загальної освіти і набувають конкурентоспроможності. Відповідаючи на питання учасників форуму, виступаючий розкрив алгоритм заснування навчального закладу.

У другий форумський день Руслан Кухарчук присвятив свій спіч темі державної політики в сфері сім’ї – у світлі затвердженого Кабінетом Міністрів «Плану дій щодо захисту прав людини в Україні до 2020 року». Говорилося і про стрімкий ріст загальнонаціонального просімейного руху. Спікер також говорив і про роль медіа в суспільній трансформації.

Надія Ференс, громадська діячка, зазначила: «Я дуже задоволена, що була учасницею цього форуму! Багато цінної інформації отримала. Я визначилася з напрямками моєї активності! Все влаштовано на високому рівні. Дякую організатормам за мотивацію і переданий досвід!»

Ігор Долбнєв, пастор церкви «Відродження», додав: «На форумі був презентований просімейний рух, який активно шириться містами України. Нас це дуже зацікавило! Вуличні фестивалі, які проголошують християнські цінності – чудовий інструмент. Ми плануємо стати організаторами сімейного фестивалю в нашому місті».

Наприкінці форуму відбулася ексклюзивна презентація сайту Кабінету експертів.

«Чудова атмосфера співробітництва, гостинність та цікаві учасники – все це форум в Сєвєродонецьку! Хочеться подякувати пасторам всіх церков регіону за організацію і прийом команди Національної кампанії розвитку лідерів і управлінців. Форум був надзвичайно актуальним і відповів на багато питань учасників. Вже напрацьовані шляхи майбутнього партнерства з місцевими активістами. Є спільна мета, тому об’єднуємо зусилля!», – зазначив Роман Аблязов, куратор проектів руху «Всі разом!»

Нагадаємо, подібні форуми вже відбулися в Черкасах, Одесі, Харкові, Києві та Запоріжжі.
Фото: Ірина Ішкова.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram