ВСI РАЗОМ — ЗА СIМ’Ю!

Україна. Фрагменти історії
Національний масштаб

Протягом 2006-2015 років у містах України проходили місцеві сімейні вуличні акції. Починаючи з 2014 року офіс руху «Всі разом!» починає здійснювати зусилля, щоб ці поодинокі місцеві ініціативи перетворилися на системне явище. Голова організації Руслан Кухарчук відвідує міста та місцеві оргкомітети для сприяння процесу. З кожним роком все більше і більше організацій, церков, активістів долучаються до справи. Щоб надати руху єдності не лише за змістом, а й за формою, розроблено єдиний візуальний стиль заходів – стилістика вуличних заходів «Всі разом – за сім’ю!» А також – десять основних гасел.

Величезним задоволенням є спостерігати і фіксувати ту потужну динаміку розвитку вуличного сімейного руху по всій Україні. Ми щороку моніторимо цей процес і оприлюднюємо огляди по кожному місту – з текстовим репортажем, фото і відео. Все це дозволяє констатувати: вуличний рух на підтримку сімейних цінностей, на захист батьківства, материнства і дитинства в Україні є одним з найбільших в Європі і є прикладом для багатьох країн.

Лише за п’ять років – з 2016 до 2021 року – організація «Всі разом!» передала містам допомогу на організацію і проведення вуличних заходів «Всі разом – за сім’ю!» на суму понад 500 000 грн у вигляді грошових коштів, інвентаря, прапорів, транспарантів, сувенірів. Проте значну і переважну частину організаційних зусиль і витрат несуть саме місцеві команди, організації, церкви. Вони роблять історичну справу, підносячи голос за правду і вічні цінності.

2016 рік

Травень і червень були сповнені великою кількістю вуличних просімейних заходів. Організаторами виступають громадські та благодійні організації, християнські церкви й місцеві органи влади, приватні активісти й соціально-відповідальний бізнес. Марафон сімейних фестивалів по всій країні вражає своїм масштабом і шляхетними цілями. Спільна мета – творення суспільної традиції міцних і щасливих сімей. Завдання – побудова країни, де сім’ї та сімейні цінності є ключовим пріоритетом державної політики. Цього року 24 міста України проводять вуличні просімейні заходи (марші, фестивалі). Долучаються такі міста: Херсон, Чернігів, Миколаїв, Кіровоград, Луцьк, Львів, Дніпро, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Чернівці, Тернопіль, Рені (Хмельницька обл.), Ланівці (Тернопільська обл.), Черкаси, Скадовськ, Житомир, Рожище (Волинська обл.), Рівне, Одеса, Вінниця, Київ, Мелітополь, Запоріжжя, Олександрія (Кіровоградська обл.).

2017 рік

Цього року не лише травень і червень, а й усе літо в Україні сповнене великою кількістю вуличних сімейних заходів. Кількість активно залучених населених пунктів стрімко зростає до 35. І вперше вдається перетнути показник у 100 000 людей, які вийшли на вулиці й на площі своїх міст, щоб взяти участь у сімейних фестивалях, маршах та акціях. Зокрема йдеться про такі міста: Мелітополь (Запорізька обл.), Херсон, Івано-Франківськ, Фастів (Київська обл.), Дунаївці (Хмельницька обл.), Тернопіль, Підволочиськ (Тернопільська обл.), Павлоград (Дніпропетровська обл.), Вінниця, Хмільник, Тиврів (Вінницька обл.), Рівне, Острог (Рівненська обл.), Кропивницький, Ужгород,  Львів, Черкаси, Хмельницький, Борова (Київська обл.), Житомир, Запоріжжя, Миколаїв, Кам’янець-Подільський, Красилів (Хмельницька обл.), Чернівці, Скадовськ (Херсонська обл.), Дрогобич (Львівська обл.), Полтава, Луцьк, Олександрія (Рівненська обл.), Суми, Харків, Одеса.

2018 рік

У 2018 відбувається справжній ривок. Того року з травня по вересень відбулися вуличні сімейні заходи в 60 населених пунктах України. Сукупно на вулиці міст та сіл вийшли понад 210 000 людей.  Формати різні: хода, фестиваль, тематичне сценічне шоу. Мета спільна: захист і популяризація сімейних цінностей – в особистій практиці та в суспільній традиції. Рух «Всі разом!» централізовано забезпечив усі міста методичними матеріалами, документацією і графічними макетами. Також понад 50 міст отримали від офісу «Всі разом!» у подарунок брендовану продукцію «Всі разом – за сім’ю!»: транспаранти, великі прапори, маленькі прапорці, кульки на паличках та магніти. Враховуючи, що кількість міст і учасників того року стала рекордною, розмістити огляд всіх на одній сторінці стало неможливим. Тому ми створили інтерактивну карту України, яка містить контури кожної області. На кожній області – дві цифри… Перша цифра – кількість населених пунктів в області, де відбулися вуличні сімейні заходи різного формату. Друга цифра – сумарна кількість учасників заходів за словами місцевих організаторів.

2019 рік

У 2019 році з травня по вересень відбулося 69 вуличних сімейних заходів у 63 населених пунктах України. Формати різні: хода, фестиваль, тематичне сценічне шоу. Мета спільна: захист і популяризація сімейних цінностей – в особистій практиці та в суспільній традиції. Сукупно на вулиці міст та сіл вийшли майже 270 тисяч людей. Рух «Всі разом!» централізовано забезпечив усі міста методичними матеріалами, документацією та графічними макетами. Також кожне нове місто, що долучилося до марафону сімейних заходів, отримало брендовану продукцію «Всі разом – за сім’ю!»: транспаранти, великі прапори, маленькі прапорці, кульки на паличках та магніти. І ще родзинка цього року – конкурс найкращих та новаторських ідей щодо проведення фестивалю «Всі разом за сім’ю!» у своєму місті. У підсумку визначили шість міст-переможців, які отримали фінансування для реалізації свої креативних задумів: Рівне, Біла Церква, Кременчук, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Миколаїв.

2020 рік

Карантинні обмеження того року унеможливили проведення масових вуличних сімейних заходів у звичному форматі. Тому, адаптуючись до нової ситуації, організація «Всі разом!» напрацювала й презентувала місцевим оргкомітетам альтернативні ідеї просімейних подій з урахуванням урядових карантинних рекомендацій. Серед пропонованих для організації були такі тематичні заходи просімейного характеру, як автопробіг, фотовиставка, лекторій просто неба. Окрему й велику увагу цього року також було приділено масштабній кампанії зовнішньої соціальної реклами «Всі разом за сім’ю!». Офіс «Всі разом!» підготував і запропонував для вільного використання всіма населеними пунктами відповідних макетів – два види білбордів (6х3 метри) і два види сітілайтів (1,8х1,2 метри). Загалом у 2020 році до марафону вуличних заходів на сімейну тематику долучилося 16 міст, у яких провели 23 тематичних події. Своєю чергою з 23 заходів – 11 акцій з розміщення зовнішньої реклами та 12 різних спеціалізованих заходів.

2021 рік

Цього року відбувається поступове відновлення вуличної активності після масштабних карантинних обмежень 2020 року. Повноцінні заходи на сімейну тематику знову активізуються в більшості областей України. Серед лідерів – Херсонська й Донецька області; у кожній з них долучилися до марафону по 4 міста. Особливістю цього року стали нові формати – не лише автопробіг, а й мотопробіг і велопробіг «Всі разом – за сім’ю!». Створено великий мурал у Хмельницькому. У Білій Церкві на Київщині – цілий тиждень заходів. Костопіль на Рівненщині зробив багато тематичної брендованої продукції «Всі разом – за сім’ю!»: не лише вже традиційні кульки, а й одяг, скриньки, сумки, спеціальне обладнання. Центральний офіс організації «Всі разом!» докладав всіх зусиль, щоб допомагати містам по всій Україні в організації тематичних заходів. Ми заявляємо й нашу вдячність всім містам, які в умовах специфічних обставин мобілізувалися для того, щоб підтримувати атмосферу міських сімейних фестивалів. Підсумок року: 38 яскравих вуличних заходів у 36 містах.

Далi буде!