Вибори в США: співпереживаємо разом

Для чого воно нам?

Сьогодні 4 листопада 2020 року, щойно закінчилися місцеві вибори в Україні, а в США відбулися чергові президентські вибори. Сьогодні увага багатьох людей, в т.ч. за межами Сполучених Штатів прикута до цього процесу волевиявлення американського народу. Такий інтерес є виправданим, адже результати цього плебісциту матимуть наслідки, які можуть торкнутися й інших країн сучасного світу. Але можна зараз часто почути про відсторонену реакцію українців до виборчого процесу в США, мовляв, що нам до виборів у чужій країні? Як би нам не хотілося не визнавати впливу інших держав на внутрішній стан речей в Україні, але слід визнати, що така країна як Сполученні Штати, безперечно, впливає на інші держави в т.ч. потужні наддержави, і, звісно, в т.ч. й на нашу країну.

Спостерігаючи за фінальною їх стадією цих виборчих перегонів, виникають два питання: хто стане 46 Президентом США та які події будуть розгортатися в Америці після його обрання?

Результати волевиявлення

Стосовно першого питання: на поточний момент 4 листопада відомо щодо результатів голосування в 41 штаті, поки що лідирує Байден, як по кількості натуральних голосів, відданих за нього, так і по кількості виборників, які представлятимуть ці штати в фінальному голосуванні на 2 етапі виборів. Але американська виборча система дещо складніша ніж українська, тому на фініші можуть бути сюрпризи для прихильників демократичної партії. Справа в тому, що ще не закінчився підрахунок у деяких «нейтральних» штатах (які не мають сталої традиції у своїй більшості підтримувати демократів чи республіканців), в деяких з цих штатів досить велика кількість виборників, а це, в разі перемоги в цих штатах Дональда Трампа, може надати чинному Президенту США перевагу над Джо Байденом. Тому, інтрига щодо результатів президентських виборів ще зберігається.

Сьогоднішні вибори в Сполучених Штатах приковують увагу не тільки громадян цієї країни, але й людей з усього світу! Чому так? Це пов’язано не лише з тим що США є наддержавою в економічному плані та гегемоном світової політики… А ще й тому, що боротьба на цих виборах йде не лише за кількість голосів чи відсотків виборців, а боротьба йде за цінності. Ці перегони можна порівняти не з змаганням кандидатів від двох політичних сил, а з битвою титанів, які уособлюють дві світові різновекторні ідеології, які борються між собою на просторах куди ширших за самі Сполучені Штати! Ця боротьба ідеологій зараз відбувається у всіх містах та селах, у всіх країнах, по всій землі. І якщо спостерігати уважно за новинами та перебігом подій у світі, ця боротьба з кожним днем стає все запеклішою! Мова йде про боротьбу за панування над масами між ідеологією консерваторів (християн, традиціоналістів і т.д.) та ідеологією лібералів (ліваків, неомарксистів і т.п.). Отже, перемогу або поразку Трампа чи Байдена мільйони людей в США, а ще більше поза Американським континентом, сприйматимуть як перемогу чи поразку певних ідей. Тому, результати цих перегонів надто важливі для багатьох людей в сучасному світі й мають потужно вплетену туди ціннісну складову.

Спостерігаючи за процесом визначення з симпатіями до того чи іншого кандидата християн в США, я не міг не звернути уваги на ті маркери, які допомагали їм у формуванні свого волевиявлення. Цей досвід, на мою думку, може бути дуже корисним і для українських християн-виборців. Так, дуже потужна громадська християнська організація «Faith and Freedom Coalition» («Коаліція віри та свободи») розповсюджувала серед американських християн певні пам’ятки. Для полегшення вибору християнам в цих пам’ятках наведені ключові питання, на які відповідають кандидати («так» або «ні»).

Якщо взяти перелік цих важливих питань, на думку християн з цієї організації, то серед них ми знайдемо такі: «Підтримка абортів на вимогу», «Фінансування клінік, які роблять аборти за рахунок платників податків», а відповіді такі: Трапм – «Ні», Байден – «Так». А на питання: «Перенесення посольства з Тель-Авіву до Єрусалиму»; «Вибір форми навчання» (теж важливо для християн, які не згодні з деякими програмами державних шкіл), Байден відповідає: «Ні», а Трамп відповідає: «Так». Тому, в США, як в 2016 році так і в 2020 християнська частина населення активно приймає участь як у виборчих перегонах так і в самому голосуванні, сприймаючи ці процеси, як частину духовної боротьби чи місії.

Прогноз щодо подій в США після президентських виборів

Декілька слів щодо другого порушеного питання: «Які події будуть розгортатися в Америці після обрання того чи іншого кандидата?». Щодо цього є багато тривожних прогнозів аналітиків (дай Бог, щоб це були лише прогнози, які не збулися, а не погане пророцтво)… Але є прогнози, що після виборів Сполучені Штати можуть увійти в стан політичної кризи та наростання громадянських протистоянь…

Чому саме так?

По-перше, проти Президента Трампа виступили дуже потужні сили в США, які за будь-яку ціну намагатимуться не допустити його до другого президентського терміну. Це три сучасні «Голіафи»:

  • Фінансовий капітал (фінансова олігархія);
  • Шоу-бізнес з медіа-корпораціями;
  • Хай тек індустрія (з представниками ІТ-бізнесу).

Вони мають власне бачення подальшого розвитку США, яке вигідне саме для них. Тому, визнавати перемогу Трампа, у разі її здобуття ним, вони не збираються…

Відповідно, планується влаштування політичної кризи… Під час якої, з одного боку, результати виборів можуть опротестовуватися у судах, або доля виборів може переміститися до Конгресу (в Палаті Представників демократи сподіваються мати свою більшість, а можливо і в Сенаті).

З іншого боку, плануються громадянські протистояння на вулицях міст. Для ліваків ця справа не нова, тим більше, що в країні ще до сих пір відбуваються перманенті протести в рамках руху BLM, «Антифа» та ін. Зараз ми можемо спостерігати, як представники бізнесу в США, закривають свої крамниці та інші будівлі, забиваючи їх вікна та двері, в очікуванні нападів на них в наслідок вуличних безладів та погромів…

Звісно, що поразка Трампа теж не залишить байдужими його вболівальників, тому стверджувати про те, що американці спокійно відреагують на результати виборів, якими б вони не були, годі й сподіватися. Тож, ми можемо лише молитися та співпереживати за долю Америки, а християнам США побажати мудрості, твердості та благословінь Божих!

Детальніше про те, чому християни США консолідуються навколо кандидата Трампа дивіться в моєму відео:

 

Плохой Ігор, Кабінет експертів