Паренюк Альбіна

Голова Благодійного фонду «Дари навчання»
Регіон: Київська
Написати експерту

Про освіту
Навчалася у Київському державному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Здобула педагогічну освіту. Другу вищу освіту отримала в Університеті економіки та права КРОК. Стала здобувачем Центру гуманітарної освіти Національної Академії Наук України.

Область науково-практичних інтересів
Постнеокласична методологія філософії освіти.

Досвід експерта
Працювала у сфері освіти та бізнесу в державних і приватних навчальних закладах Києва. У 2005 році заснувала благодійний фонд “Дари навчання”, що має за мету забезпечення супроводу дітей з особливими потребами у сфері інклюзивної освіти. Є співзасновницею і методистом Міжнародного альянсу для розвитку християнської освіти. Веде наукову, викладацьку, благодійну та громадську діяльність.

Працює в Лабораторії постнеокласичних досліджень при Національній Академії Наук України. Вивчає і викладає методологію концепції цілісності в розвитку суспільства. Виступає експертом-аналітиком в системі організації дошкільної та інклюзивної освіти, а також методології заснування приватних закладів освіти.

Розробляє законодавчі ініціативи по реформуванню освітньої галузі. Має в арсеналі сформовані стратегії і алгоритми шляхів їхньої імплементації. У складі робочої групи «Освіта» розробляла пропозиції до проекту Концепції розвитку освіти на період з 2015 – 2025 років. Проект концепції представила Стратегічна дорадча група «Освіта», створена в рамках спільного проекту Міжнародного фонду «Відродження» та Благодійного фонду «Інститут розвитку освіти» в липні 2014 року для надання консультативної й експертної підтримки Міністерству освіти і науки в розробці Дорожньої карти освітньої реформи.

Перелік наукових робіт та публікацій, включно з монографіями та статтями в українських та закордонних виданнях:

  1. Реформа освіти в Україні – релігійний аспект https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2177430-reforma-osviti-v-ukraini-religijnij-aspekt.html
  2. Клерикалізація освіти
    https://risu.org.ua/article_print.php?id=60452&name=society_digest&_lang=ua&