Відбувся круглий стіл про християнські цінності як основу української ідентичності

Актуально
11.09.2017

Тема «Як зберегти національну ідентичність і християнські цінності українського народу» стала приводом для крулого столу, що об’єднав різних громадських діячів і представників органів влади. Подія відбулася 7 вересня у Києві за ініціативи руху «Всі разом!»

Руслан Кухарчук, модератор заходу, відкрив круглий стіл з постановки проблеми: «Тезою для дискусії є те, що християнські цінності є базовою складовою української культурної та національної ідентичності. Наше спілкування пропоную вибудовувати у цьому контексті». Голова руху запропонував при вживанні терміну «християнські цінності», мати на увазі не лише релігійну складову цього терміну, а й культурну та ідентифікаційну.

Олександр Храпач, адвокат і голова громадської організації «Місія Милосердя й справедливості», презентував законопроект «Про захист національних цінностей та самобутності українського народу». Він запропонував ряд нормативних стратегій, визначень і поняття. Основним завданням законопроекту є надання можливості Україні долучитися до Європейської спільноти повноправним партнером, зберігши власні християнські цінності, духовну культурну та історичну ідентичність. Він запропонував визначення самобутності українського народу. Метою його ініціатив є захист інституту сім’ї і духовних цінностей, які є фундаментом української ідентичності.

Співдоповідачем виступила Марина Медведєва, доктор юридичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Вона зауважила, що законопроект має певні недоліки, зокрема, це неспіввідношення назви і змісту. Разом з тим зазначила, що ідея надзвичайно актуальна, і вона змусить парламент почати думати у необхідному руслі.

Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту, заз начив, що духовно-моральні цінності українські і європейські дуже різняться між собою. Наголосив, що великою необхідністю є робота над запропонованим законопроектом науковців, і різних соціологічних і психологічних аспектів. Своєю чергою Юрій Порохнявий, головний консультант апарату Ради національної безпеки і оборони України, розповів, що в нормативному правовому полі ще не створено чіткої системи національних цінностей, інтересів та пріоритетів. І додав, що Верховна Рада започаткувала роботу щодо нового законопроекту про національну безпеку, а тому громадським інституціям варто долучитися до цього процесу.

Максим Крупський, директор відділу суспільних зав’язків та релігійної свободи УУК Церкви АСД, виступив з доповіддю на тему «Християнські цінності: як не стати оксюмороном». Зазначив, що у людей різних країн «християнські цінності» сприймаються по-різному. Максим Крупський запропонував використовувати поняття «біблійні цінності».

Михайло Канафотський, голова Соборного Патріаршого товариства святого Рівноапостольного Великогокиївського князя Володимира, висловив думку на рахунок того, що християни, живучи в християнській державі, не мають пристосовуватися до законодавства людей інших релігій. «Якщо ми живемо у християнському суспільстві, то не маємо соромитися християнських фундаментів», – підкреслив Михайло Канафотський.

Едуард Юрченко, кандидат філософських наук, старший викладач кафедри філософії та педагогіки Національного транспортного університету, торкнувся теми захисту національно-культурної спадщини в сучасних умовах, в контексті студентів та викликів.

Львова Олена, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАН України, виступила з доповіддю на тему «Правовий аспект необхідності прийняття законопроекту». Озвучила важливі тези, що увійдуть, як поправки для удосконалення законопроекту. Запропонувала привести документ на наукову мову, також додати наукові визначення, дослідження та статистки.

Після завершення круглого столу відбудеться удосконалення законодавчої ініціативи для подальшої комунікації з депутатами Верховної Ради України.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram