На дводенному Сімейному Форумі в Києві обговорювали, як зробити українські сім’ї щасливішими
26-27 лютого у Києві з ініціативи Альянсу «Україна за сім’ю» спільно з громадянським рухом “Всі разом!” відбувся Сімейний Форум. Два дні насичених лекцій, обговорень, дискусій об’єднали навколо себе понад два десятки спікерів та немало учасників, котрі приїхали з різних регіонів України: Заходу, Сходу, Центральної та Північної України. Священнослужителі, психологи, юристи, біологи, громадські діячі, сімейні консультанти обговорювали шляхи покращення сімейного становища в Україні, а також принципи, за допомогою яких можна свою власну сім’ю зробити щасливою.
«Сьогодні дуже важливо говорити про сім’ю належним чином, – говорить один із організаторів Форуму Владислав Сила. – Cім’я – це не просто спільне проживання. Вона має свої соціальні, економічні відповідальності. Тут ми два дні навчалися у професіоналів, як правильно будувати міцні сімейні зв’язки. Організовуючи такі заходи, ми хочемо, щоб максимально багато людей почули про ті постулати, які допоможуть їм прожити щасливе подружнє життя!»
Перший день був дуже практичним. Учасники почули виступи на теми, з якими в сімейному житті стикається кожне подружжя. А це такі теми: “Підготовка до шлюбу”,
“Діти”, “Конфлікти”, “Ролі в сім’ї”. На першу тему говорили сімейні консультант з великим досвідом Геннадій та Міна Подгайські, Юрій та Тетяна Соколовські. Про аборти і цінність людського життя від моменту зачаття говорила голова благодійного фонду «За гідність людини» Геня Самборська.
Про виховання дітей розповіли багатодітні батьки пастор Слов’янської церкви «Добрая весть» Петро Дуднік, вчитель євангеліст Ростислав Шкіндер та сімейний психолог Марина Сила. Говорили про ті стовпи, на котрих потрібно будувати виховний процес. У дискусіях та обговоренні спільними зусиллями виділили 5 головних пунктів: молитися за дітей, благословляти їх, цікавитися їхнім життям – ставити запитання, фізично проявляти любов – обнімати і цілувати не менше 7 раз на день, бути прикладом у всьому.
Як вирішувати конфлікти у сім’ї навчали декан факультету психології при Київському інституті бізнесу та технології, мати-героїня 6 дітей Людмила Гридковець, психолог-консультант, викладач Української Євангельської Теологічної Семінарії В’ячеслав Халанський, засновник Центру Розвитку Сім’ї I’M Family в Черкасах, сертифікований коуч-консультант Станіслав Гурський. Погодилися на тому, що конфлікти неминучі, але одні з них приносять збудування стосунків (якщо їх правильно пройти), інші навпаки – руйнують. Три правила, які допоможуть пройти конфлікти: вислухати співрозмовника, дати зворотній зв’язок (уточнити чи все правильно зрозумів) та взяти дозвіл, щоб сказати свою думку.
Сесію «Ролі в сім’ї» проводили експерти сімейної тематики: професійні консультанти Юрій та Тетяна Соколовські, відповідальний за сімейний відділ у ВСЦ ЄХБ, сімейний консультант Станіслав Грунтковський та голова «Міжнародного центру батьківства», засновник громадської ініціативи «День батька» Олександр Марченко. Зазначили, що найголовніша потреба чоловіка – це повага та підтримка дружини, а потреба дружини – ніжність та любов.
« Коли я приїхала на Форум, то думала, що буду ділитися своїм досвідом, але тут я почула стільки всього нового! Мені дуже сподобалися теми, котрі піднімалися, – із захопленням ділиться учасниця Світлана Лещенко, консультант благодійного фонду «Дар життя».
Другий день Форуму був присвячений темі участі суспільства, громади та церкви у формуванні сімейної політики в Україні. Своїми доповідями поділилися: голова громадянського руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук, доцент Українського Католицького Університету Петро Гусак, доктор юридичних наук Марина Медведєва, кандидат медичних наук Володимир Медведєв, кандидат юридичних наук Олена Львова та кандидат філософських наук, голова комісії УГКЦ в питаннях сім’ї Богдан Тимчишин. Багато говорили про ті загрози, які в останній час постають в державі у питаннях здорової сім’ї, а це і поширення пропаганди ЛГБТ, впровадження законопроектів, які націлені на руйнування сім’ї як союзу чоловіка та жінки, а також ювенальна юстиція.
Поряд із цими проблемами, які левовою часткою залежать від держави, є і проблеми більше внутрішнього характеру. Зокрема Владислав Головін розповів про «Ціну безбатченка». Засновник Fathers Club відмітив, що батько у сім’ї може бути відсутній емоційно. Це тоді, коли він майже не проводить часу з дітьми, не цікавиться їхнім життям та не займається вихованням. Наслідки такого , за словами спікера, – руйнівні. Для хлопчиків – бунтарство, призвичаєння до алкоголю та наркотиків, для дівчат – ранні статеві відносини, аборти, низька самооцінка.
В кінці Форуму, різні сімейні організації ділилися проектами, які планують здійснювати в найближчий рік. А це і «Тиждень подружжя», новий проект, який вперше відбудеться в Україні Outback, романтична подорож в Карпати на 5 днів «Рапсодия любви», соціальний фестиваль «Всі разом – за сімю!», День батька.
Організатори планують зробити Сімейний Форум щорічним, а тому наступного разу зберуться уже в кінці лютого 2017 року.
Олена Бондарчук, “Всі разом!”
Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram