Хромець Віталій

Директор Несторівського центру
Регіон: Київська
Написати експерту

Про освіту
Навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Здобув кваліфікацію магістра релігієзнавства у 2004 році. Вступив до аспірантури Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, де навчався до 2007 року. Захистив спочатку кандидатську, а потім і докторську дисертації, на тему: “Езотерика: філософсько-релігієзнавчий аналіз”, “Богословська освіта у світських та духовних навчальних закладах: кооперація чи конфронтація”. У 2007році здобув вчений ступінь кандидата філософських наук за спеціальністю – релігієзнавство; доцент кафедри культурології з 2013 року.

Область науково – практичних інтересів
Релігійна освіта, теологічна освіта, соціологія релігії, феноменологія релігії, теорія та методологія релігієзнавства.

Досвід експерта
З 2019/2020 – ректор Університету Короля Данила.
Директор Несторівського центру.

Працював на посаді заступника директора з соціально-виховної роботи Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Обіймав посаду заступника завідуючого кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Є докторантом кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.
Викладає на кафедрі богослов’я у Київській духовній академії і семінарії.
Керує секцією релігієзнавства відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Бере участь в робочій групі Міністерства освіти і науки України з розробки підзаконних актів з процедури державного визнання документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання видані вищими духовними навчальними закладами.

Очолює підкомісію (041) з богослов’я науково-методичних комісій вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Обіймає посаду доцента кафедри культурології в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова. Член Молодіжної громадської організації “Молодіжна асоціація релігієзнавців”. Науково-освітній напрямок “Сучасне християнське богослов’я”, який реалізується Центром дослідження релігії та Євро-Азіатською теологічною асоціацією.

Автор 40 наукових та навчально-методичних праць. Брав  участь в організації більше 50 наукових та навчально-просвітницьких заходів.

 

Перелік наукових робіт та публікацій, включно з монографіями та статтями в українських та закордонних виданнях:
Доробок наукових праць – за цим посиланням:

http://www.khromets.in.ua/dorobok

Виступи у ЗМІ:

1. Українська церква. Канал Рада

2. Програмі “Наша освіта” на Світлому радіо

3. Іслам: особливості його впровадження та конфесійні своєрідності

4. Християнство: виникнення, основоположні принципи та конфесійні особливості

5. Архаїчні вірування: уявлення та практики

6. Слов’янське язичництво. Характерні риси та історичні форми

7. Форум «Наука. Освіта. Економіка. Інтеграція для сталого розвитку». Виступ “Параметри якості освіти”

8. Теологическое образования в протестантских высших учебных заведениях Украины в контексте нового закона о высшем образовании