Прокопенко Олена

Радник з питань розвитку посольства Королівства Данія в Україні
Регіон: Київська
Написати експерту

Про освіту
Навчалася в Університеті Західного Іллінойсу (Western Illinois University) – штат Іллінойс, США на факультеті політичних наук.
Здобула у 2011 році диплом магістра державної політики та державного управління з відзнакою.

Другу освіту отримала у Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка.
Навчалася на юридичному факультеті за напрямком – Конституційне та фінансове право. Здобула кваліфікацію спеціаліста з відзнакою у 2008.

Продовжила навчання в Інституті законодавства Верховної Ради України у Києві, Українській школі законотворчості. Отримала сертифікат та свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка у 2012 році.

Була стипендіанткою програми ім. Едмунда С. Маскі Державного Департаменту США у рамках Акту на підтримку свободи за напрямком “Суспільна політика” у 2009-2011 рр.

Стажувалася у Хадсонівському науковому інституті довгострокових політичних досліджень (Hudson Institute): у Центрі політичного і військового аналізу та Департаменті зв’язків з громадськістю (Вашингтон, США).

Брала участь у Літній школі “Журналістика та вільне суспільство” – Інститут Гуманітарних досліджень Університету Джорджа Мейсона – м. Брін Мар, штат Пенсільванія, США у 2011.
А також у Літній школі зі стратегічних комунікацій міжнародного консалтингу Hill+Knowlton Strategies (Берген, Нідерланди, 2013).

Область науково-практичних інтересів
Політика та державне управління: адвокація та лобіювання інтересів громадськості та бізнесу перед органами влади, реформування державної служби в Україні.

Досвід експерта
Радник з питань розвитку посольства Королівства Данія в Україні.
Працювала радником Міністра фінансів України, менеджером з адвокації та керівником напряму міжнародних відносин Реанімаційного Пакету Реформ – найбільшої в Україні коаліції громадських організацій та експертів.

З 2003-2009 була членом клубу ораторської майстерності англійською мовою Toastcrackers (всесвітня мережа Toastmasters International), в тому числі обіймала пост віце-президента клубу з питань PR та членства; у 2005 сертифікована як Компетентний Спікер (CTM Award), а у 2007 стала переможницею конкурсу ораторів.

Розробила і провела масовий онлайн відео-курс з адвокації для освітньої платформи Prometheus (аудиторія курсу – понад 2500 слухачів): http://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/Lobby101/2015_T2/about.

Створювала, проводила та/або модерувала семінари/тренінги з лобіювання, адвокації та ораторської майстерності.
Презентувала свої дослідження на декількох науково-практичних конференрціях з політології, правознавства та медіа-відносин в Україні і США.

Перелік наукових робіт та публікацій, включно з монографіями та статтями в українських та закордонних виданнях:

  1. Адвокаційна діяльність та некомерційне лобіювання в Україні: посібник / Прокопенко О.В. – Київ: 2017 – 82 с. (посібник виданий за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Швейцарської Конфедерації);
  2. PBN Hill+Knowlton Strategies website. “Reform in Ukraine: What to Expect in 2016.” Anatoliy Khomenko, Olena Prokopenko (01/2016): http://pbn-hkstrategies.com/en/Insights/Reform-in-Ukraine–What-to-Expect-in-2016#.VqnLCPmLSM8;
  3. PBN Hill+Knowlton Strategies website. “Reform in Ukraine: 2015 in Review.” Anatoliy Khomenko, Olena Prokopenko (01/2016): http://pbn-hkstrategies.com/en/Insights/Reform-in-Ukraine–2015-in-Review#.VqnK8fmLSM8;
  4. Current Research in Social Psychology. Vol. 22(2): 10-21.”The Role of Collective and Personal Self-Esteem in a Military Context.” Rohall, David E., Olena Prokopenko, Morten G. Ender, and Michael D. Matthews (04/2014): https://www.researchgate.net/publication/263751867_The_role_of_collective_and_personal_self-esteem_in_a_military_context;
  5. Интервью для журнала “Marketing Media Review”: “Что происходит с украинским GR”: http://old.mmr.ua/specarticles/id/chto-proishodit-s-ukrainskim-gr-39778/   (05/2014);
  6. Журнал “Women’s Voices” (“Жіночі голоси”), третє щорічне видання Жіночого центру Університету Західного Іллінойсу (штат Іллінойс, США). Наукова стаття “Гендерні питання політичної поведінки” (08/2011);
  7. Юридична газета “Адвокатура” – м. Київ, Україна. Юридичні консультації читачам (№ 6, 13, 2007).