Оленчик Андрій

Заступник директора-розпорядника ФГВФО
Регіон: Київська
Написати експерту

Про освіту
Навчався у Тернопільському національному економічному університеті за напрямками бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту. Закінчив спецправничий факультет (Правознавство) у Львівському національному університеті. Вивчав соціальну психологію за магістерською програмою в Міжрегіональній академії управління персоналом.

Доцент кафедри корпоративного управління і фондового ринку Українського інституту розвитку фондового ринку при Київському національному економічному університеті.

Додатково навчався в Інституті релігійних наук імені святого Томи Аквінського.

Область науково-практичних інтересів
Банківська система та небанківський фінансовий сектор, система державного регулювання і нагляду за діяльністю фінансового сектора, система гарантування вкладів, система захисту прав споживачів фінансових послуг та підвищення фінансової грамотності населення, механізми економічної та соціальної самоорганізації і взаємодопомоги.

Досвід експерта
Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Керував проектами у сфері фінансового сектора, що в різний час реалізовувалися під егідою ПРООН, Міжнародної Організації Міграції, Світового Банку, МВФ, Казначейства США, ЄБРР, CIDA та GIZ.
Працював консультантом Світового банку з 2001 по 2003 роки, де супроводжував реформу зі створення державного регулювання для небанківських фінансових установ.

З 2003 по 2008 роки працював у Держкомісії з регулювання фінансових ринків, переважно займався небанківськими кредитними установами. Деякий час після звільнення працював у саморегулівному об’єднанні кредитних спілок “Програма захисту вкладів”.
Співавтор низки законів, урядових концепції та аналітичних досліджень у сфері фінансового сектора

З 2010 року працює у Фонді гарантування вкладів.

Має офіційні подяки за внесок у розвиток фінансового сектору України та реалізацію державної політики у цій сфері від прем’єр-міністра України, голови Національного банку України, голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, міністра аграрної політики України, директора – розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, київського міського голови.