Про освіту
Закінчив Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. Здобув кваліфікацію психолога (2009).
Додатково вивчав навчальні програми професійного зростання за напрямом громадянської освіти в Україні при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Область науково-практичних інтересів
Ціннісне формування української національної громадянської ідентичності.
Досвід експерта
Започаткування і розвиток ціннісної системи національно-патріотичного виховання, як державної політики в Україні.
Очолював відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України.
За короткий час здійснив низку успішних реформаторських заходів, завдяки яким національно-патріотичне виховання почало стрімко розвиватись на всіх рівнях, і у всіх сферах суспільного життя. На основі концепції ціннісних орієнтацій, вперше за роки незалежності України, написано і прийнято державну Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, яку введено в дію Указом Президента №580 від 13 жовтня 2015.
На виконання даної Стратегії, під керівництвом Ляховича, відділ національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту розробляє План заходів національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік, який затверджено Урядовим Розпорядженням №1400 від 25 грудня 2015. Під виконання цього плану заходів, вперше за роки незалежності, виділено 10 млн. грн., цільових коштів з державного бюджету. З метою прозорості використання коштів платників податків, Микола Ляхович запросив до реалізації цих заходів волонтерів від національно-патріотичних організацій. Таким чином, без розширення штату чиновників, спираючись на волонтерську допомогу громадських активістів, протягом 2016 успішно здійснено 57 всеукраїнських і міжнародних заходів, в яких взяло участь понад 50 тисяч молоді, а інформаційно охоплено понад півмільйона.
Став натхненником започаткування нових всеукраїнських і міжнародних проєктів для громадянського виховання української молоді, на державницьких засадах, за європейськими принципами, серед яких «Покрова Героїв», «Патріотичні екскурсії», міжнародний захід «Нащадки вільних/Descendants of the free», десятків семінарів і тренінгів, фестивалів таких як «Олевська Республіка», заходів з формування оборонної свідомості за стандартами НАТО, тощо. Велику увагу приділено розвитку військово-патріотичної гри «Джура», а також став ініціатором заснування її нових специфікацій таких як «Джура-Прикордонник» для прикордонних районів України і «Джура-Десантник» для відродження клубів «Юний десантник» вже за українськими національними принципами. Автор концепції формування української громадянської ідентичності на основі традиційних українцям суспільно-державницьким цінностям: самобутності, волі, соборності та гідності українського народу.
Під його керівництвом підготовлено проєкт Типового положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання при місцевій державній адміністрації, який затверджено Постановою Уряду №999 від 07.12.2016. Завдяки цьому при місцевих адміністраціях і міськвиконкомах утворилися дорадчі органи з широким долученням громадськості, під контролем яких готуються та впроваджуються місцеві програми національно-патріотичного виховання. Автор низки інших нормативних документів в різних сферах.
Започаткував випуск десятків інформаційно-просвітницьких матеріалів, в тому числі відео, які сприятимуть розвитку національно-патріотичного виховання.