Вони отримали від сімейного руху України ЧЕРВОНУ КАРТКУ

  • Публічно декларує підтримку ЛГБТ-спільноти. Взяла участь у так званому «Марші рівності» у вересні 2021 року.

Під час «маршу» надала коментар про законопроект 5488: «… це політична заява від країни, що ми рухаємось в такому напрямку: напрямку кращого відкритішого суспільства для всіх«.

  • У програмі «Свобода слова на ICTV» прокоментувала свою участь у т.з. «марші рівності» і зазначила, що гомосексуальність є частиною норми. «Це просто люди, які хочуть бути щасливими в інший спосіб. І всі повинні їх захищати«.

  • У подкасті на YouTube-каналі «FARШ info» у березні 2021 року доповідає про свою основну роль в розробці стратегії впровадження гендерної рівності в освіті, коли займала посаду першої заступниці Міністра освіти (2014-2016). Інна Совсун висловлює негативне ставлення, що з цього питання Міносвіти провело консультації із Всеукраїнською радою церков України. «Ми маємо протилежні тенденції з «Основами сім’ї», християнською етикою«, — зазначає Совсун.
  • Позиціонує себе, як відкрита феміністка.
  • У кількох інтерв’єю інтернет-виданням наголошує, що «гендерні питання часто змішуються з питаннями ЛГБТ«. Таким чином, підкреслює, що діє в інтересах ЛГБТ-спільноти.
  • Є суб’єктом подання законопроєктів №6325-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність до Конституції для протидії прямій чи непрямій дискримінації та нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп», №6326-1 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо недопущення спрямування бюджетних коштів на реалізацію програм та заходів, які містять ознаки прямої чи непрямої дискримінації та нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп», №6327-1 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для протидії проявам дискримінації». Цей пакет проєктів законів пропонує заборонити виготовляти чи розповсюджувати будь-яку друковану продукцію, що підбурює до дискримінації, зокрема, на основі сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності; змінити бюджетне законодавство із метою заборони видатки на фінансування програм та заходів, які мають ознаки прямої чи непрямої дискримінації, або нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп в залежності від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності; внести зміни до Закону України «Про охорону дитинства»: «Всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, віку, інвалідності, статевої приналежності, мови, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, … або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи» і таким чином, вперше пропонується офіційно в законі закріпити те, що у дітей може бути нетрадиційна сексуальна орієнтація і різна гендерна ідентичність.
  • Є співавтором законопроєкту №4599-1 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві».
  • Є співавтором законопроєкту «Про інститут реєстрованих партнерств». Наразі (10.03.2023 — ред.) він знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.