ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ

Актуально
16.04.2018

13 квітня 2018 резиденти Кабінету експертів вчергове зібралися на засідання. Профільні експерти об’єдналися для обговорення гострих і ключових суспільно-важливих питань. Виступали з промовами. Напрацювали рекомендації та спільний план міжсесійної роботи.

У п’ятницю 13 квітня в центрі Києва за круглим столом зібралися члени спільноти Кабінету експертів. Приводом стало чергове засідання.


На початку засідання було представлено нових резидентів, які долучилися до спільноти з останньої зустрічі. Кожний з них розказав про себе і свою діяльність. Після цього, відбувся звіт головуючого на засіданні – Руслана Кухарчука, голови руху «Всі разом!» про виконану роботу за останні місяці. Ольга Дацька, адміністратор руху «Всі разом!» розказала про підготовку в цьому році в 50 містах України великих вуличних фестивалів «Всі разом – за сім’ю!».

З окремою проблематикою виступили 5 резидентів. Промови торкалися актуальних і гострих суспільно-важливих тем:

– запровадження в регіонах програм на підтримку інституту сім’ї та сімейних цінностей у співпраці громадського сектору із владою. Про це говорив Олександр Храпач, голова ГО «Місія милосердя та справедливість» з Полтави;


– утворення в Черкасах центру підтримки для жінок у кризовому становищі – розказував пастор церкви «Преображення Господнього» Павло Валенчук;
– діалог культурного сектору із владою – аспекти співпраця чи ігнорування –  розкривав Євген Савісько, релігіознавець з Черкас;
–  про виклики і спільну відповідальність у виборчій кампанії 2019 – доповідав Віталій Грень, керівник юридичного департаменту Українського об’єднання патріотів.

Руслан Кухарчук, голова руху «Всі разом!» і головуючий на засідання Кабінету звернув увагу резидентів на проблеми впровадження реформи середньої освіти «Нова українська школа». Запропонував визначити роль і місію Формації резидентів в процесі наповнення Нової школи духовно-моральними змістами та аналізу деструктивних тенденцій.

Ірина Сіданіч, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки, управління та адміністрування Університету менеджменту освіти НАПН України презентувала основні положення реформи середньої освіти. Вона зазначила, що в цьому документі вирізається пласт духовно-морального виховання, що суперечить рамковому законодавству про освіту.  Запропонувала покроковий план дій щодо розробки методології викладання предметів духовно-морального спрямування та збереження християнської етики в школах.

Оксана Сенчук, секретар Громадської ради при Міністерстві освіти та науки зазначила, що в процесі децентралізації, саме міська влада (в особі директорів навчальних закладів) отримують право самостійно визначати наявність предметів духовно-морального спрямування за запитом батьків.

Альбіна Паренюк, голова Благодійного фонду «Дари навчання» представила присутнім глибокий аналіз інструктивно-методичних рекомендацій МОН по анти дискримінаційній експертизі підручників. Констатуючи політичну складову в реформі Нової української школи та невідповідність основним її положенням попередньо прийнятим законодавчим актам. Виступаюча наголосила на тому, що освіта – це безпековий фактор, який повинен спиратися на національну ідею. Голос громади інституалізує зміни. А суспільство має просімейну риторик. Тому саме вона  повинна формувати національну ідею і впливати на якість та наповнення української освіти. Пані Альбіна запропонувала створювати шкільні ради при місцевих та обласних адміністраціях. Вони повинні отримати право дорадчого органу, який складатиметься з представників батьківських організацій та сімейних експертів).

Наприкінці обговорення були спільно напрацьовані рекомендації та погоджений план роботи в міжсесійний період. Наступне засідання заплановане на серпень 2018 року.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram