громадянський рух

В Кабінеті експертів обговорили законопроект про легалізацію марихуани в Україні

20 червня в Києві відбулося розширене засідання Кабінету експертів. Обговорювали законопроект по декриміналізації марихуани для медичних цілей. Учасниками круглого столу стали провідні спеціалісти в галузі науки, медицини, реабілітації, силових органів та громадськості. Підсумком зустрічі стала резолюція до Міністерства охорони здоров’я та звернення до керівництва Національної поліції України.


 

Обговорення розпочалося з виступу Руслана Кухарчука, голови ГО “Всі разом!”. Виступаючий зазначив, що бажання декриміналіувати використання конопель в Україні має свою історію, яка сягає 2008 року, коли відбулися перші заклики до цього. Справжньою метою цієї ініціативи – є бажання ввести в обіг продукти з марихуани для широкого доступу. Через популяризацію конопель, сьогодні в Україні створюється попит на начебто панацейні ліки, до яких українці не мають доступу в сіучасних реаліях. Розгледіти справжі мотиви легалізації конопель не важко. За бажанням окремих фармкампаній отримати велику долю на ринку відкриваючи новий напрям фарміндустрії – нівелюється значення вітчизняних наукових досліджень, проведення широкого дискурсу серед лікарів та громадськості. Ця прогалина суттєва, бо суспільство не готово до легалізації марихуани в Україні. Не маючи результатів наукових досліджень, ми не можемо прогнозувати, який наслідок в українських реаліях призведе це для майбутнього.

Елеонора Дібрівна, юрист ГО «Всі разом!» представила правовий аналіз законопроєкту№10313 від 20.05.19 щодо забезпечення фундаментального права особи на життя. Цей документ закладає підвалини для цілої галузі – культивації медичного канабісу, виготовлення препаратів тощо. Автори законопроєкту пропонують дозволити вирощувати т.з. “технічні” сорти канабісу усім, в т.ч. підприємцям. Також їм планують надати право виготовляти медичні препарати та проводити дослідження. Хворим, на підставі медичного висновку, дозволятимуть вирощувати до 4 рослин “технічного” або “медичного” канабісу. Контролюючі функції покладатимуться на Національну поліцію України. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що Україна зі своїми грунтами – є ідеальним місцем для вирощування конопель. “Можемо констатувати, що в Україні почало формуватися сильне фінансово-політичне лоббі, що поєднує фармацевтичні кампанії, які мають на меті виключно отримання прибутку без урахування соціальних наслідків. Є очевидним, що ті загрози, які виникнуть при легалізації рослин канабісу, перевищуть суспільну значущу користь. Тому внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Кримінального кодексу України та інших документів – вважаю недоречним”, – наголосила Елеонора Дібрівна.

Юлія Антонюк, оперуповноважений Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Києва звернула увагу присутніх на недоцільності легалізації марихуани в медичних цілях. Особливості криміногенної ситуації в Україні, стан поширення аптечної наркоманії та недосконалість законодавчої бази в частині контролю за обігом наркотиків унеможливлює декриміналізацію канабісу на сучасному етапі. Відповідаючи на питання учасників дискусії, пані Юлія декілька разів підкреслила, що Департамент протидії наркозлочинності не підтримує нововведення законотворців, зважаючи на те, що наслідки будуть незворотніми.

Михайло Дюженко, лікар-нарколог вищої категорії, психіатр, завідувач організаційно-методичним консультаційним відділенням ХОКН “Майбутнє”. Він представив консолідовану позицію харківської наркологічної школи щодо ініціативи декриміналізації марихуани. Думка лікарів є чіткою і аргументовано неприйнятною. “Я категорично проти легалізації будь-яких психоактивних речовин. Нашому уряду варто було би спрямувати свою активність на обмеження доступу громадян до вже легалізованих медичних та харчових психоактивних речовин. Ціла низка транквілізаторів, снодійних засобів – їх безліч і вони продаються взагалі безрецептурно. А тепер  до цього хочуть додати і канабіс. Це безумовно сприятиме поширенню аптечної наркоманії та втягне в наркотичну залежність ще більше громадян. Маю досвід багаторічної практики. Я не бачу обґрунтування цій новації. Навпаки, іде такий вкид в ЗМІ, у соцмережах про те, що канабіс панацея для лікування низки захворювань. Може спочатку потрібно провести наукове дослідження, забезпечити статистику та прогноз, а вже після того  пропонувати на широкий загал подібне рішення?”, – зазначив пан Михайло.

Сергій  Убогов, кандидат фармацевтичних наук, голова Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО  звернув увагу присутніх на тому, що  в науково-медичних джерелах ряду країн є дані, які свідчать про користь застосування канабісу для лікування симптомів деяких захворювань (хронічних болів, побічних ефектів хіміотерапії, неврологічних розладів, епілепсії та ін.). У той же час, є авторитетні дані, зокрема інформація, наведена у Звіті Європейського центру моніторингу наркотиків та наркоманії у грудні 2018 року, що свідчать про недостатність доказової бази щодо ефективності та безпеки застосування препаратів на основі конопель і канабіноїдів у терапії вказаних захворювань. Грунтуючись на принципах доказової медицини і пріоритетності збереження здоров’я громадян, питання доцільності/недоцільності медичного застосування канабісу має вирішуватися не в політичній або емоційній, а у суто професійній площині. В рамках цього, можна закликати Міністерство охорони здоров’я України ініціювати проведення ґрунтовного дослідження можливостей застосування препаратів на основі конопель та канабіноїдів у медичній практиці.

У разі, якщо будуть отримані позитивні результати дослідження, ці препарати у вигляді певних лікарських форм повинні бути стандартизовані щодо якості, пройти процедуру державної реєстрації у Державному експертному центрі МОЗ України, а також мають бути віднесені до групи рецептурних лікарських засобів, обіг яких підлягає контролю та за якими здійснюватиметься ретельний післяреєстраційний нагляд (фармаконагляд).

Дмитро Фомченков, заступник голови ГО «Україна без наркотиків», Роман Ступницький, член правління ГО «Рух протидії наркоманії та наркокорупції», Сергій Цвєтков, виконавчий директор Міжнародного центру батьківства, Геннадій Коровай, психолог «Teen Challenge», консультант з хімічної залежності, Олена Хачатрян, голова БФ “Сім’Я” – як представники громадськості, у своїх виступах, всіляко наголошували на тому, що рішення цього круглого столу має бути озвучене Міністерству охорони здоров’я України, донесене керівництву Національної поліції України. Тому що більшість експертів, державних службовців, лікарів та реабілітологів розуміють згубність ініціативи декриміналізації марихуани.

Тож профільні контролюючі органи, накшалт Національної поліції України мають оприлюднити офіційну позицію з цього приводу. А також, в резолюції круглого столу зазначити про необхідність продовжувати інформувати населення про плани законотворців зняти табу на марихуану в Україні. Про можливі незворотні наслідки руйнування національного здоров’я, зокрема  дітей та підлітків. Формування нової офіційно дозволеної форми наркозалежності через т.з. “медичну” марихуану та очікування прибутку фармкампаній через непрозорі бізнесові схеми.

Нагадаємо, останнім часом в Україні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Але, до сьогодні, продовжує діяти кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу.

 

 

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ РЕЗИДЕНТІВ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ З НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ
11.10.2019

9 та 10 жовтня відбулися зустрічі резидентів Кабінету експертів руху “Всі разом!” з депутатами Верховної Ради України. У зустрічах взяли участь Руслан Кухарчук – голова руху “Всі разом!”, Елеонора Дібрівна – юрист руху “Всі разом!” і Віталій Виноградов – член правління руху “Всі разом!”.

РЕЗИДЕНТИ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ ЗУСТРІЛИСЯ З МІНІСТРОМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
09.10.2019

8 жовтня, відбулася зустріч резидентів “Кабінету експертів” з новим Міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою у приймальній Міністра. У зустрічі взяли участь Руслан Кухарчук – голова руху “Всі разом!”, Елеонора Дібрівна – юрист руху “Всі разом!” і Сергій Убогов – доктор фармацевтичних наук. Предметом обговорення стала презентація ресурсів і можливостей Кабінету експертів для аналізу, прогнозу та…

Підготовка молоді до сімейного життя – у пріоритеті діяльності нового уряду
09.10.2019

8 жовтня у Києві відбувся парламентський круглий стіл на тему: «Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики». У заході, що був організований Комітетом Верховної Ради України з питань молоді і спорту, взяв участь член правління ГО «Всі разом!», член Громадської Ради при Міністерстві молоді та спорту України Віталій Виноградов. Громадянський рух «Всі разом – за сім’ю!» послідовно…

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ РЕЗИДЕНТІВ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ З НАРДЕПАМИ
07.10.2019

1 жовтня 2019 відбулася зустріч робочої групи Кабінету експертів руху «Всі разом!» з народним депутатом України Святославом Юрашем і помічницею народного депутата Нелі Яковлєвої.

РУСЛАН КУХАРЧУК ВЗЯВ УЧАСТЬ В РОБОТІ ХЕРСОНСЬКОГО СІМЕЙНОГО КОНГРЕСУ
04.10.2019

4 жовтня 2019 в Херсоні відбувся Сімейний конгрес. Подія зібрала громадських активістів, представників місцевої влади, духовенство, освітян, жрналістів, психологів та соціальних працівників. Делегати конгресиу підтримали рішення звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів щодо впровадження сімейної політики, як ключової складової стратегії національної безпеки України.

У Сєверодонецьку пройшло сімейне свято “Всі разом – за сім’ю!”
04.09.2019

У Сєверодонецьку на центральній площі відбувся фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”. Захід пройшов в рамках конкурсу про проведення вуличних заходів на сімейну тематику.

ДОРОЖНЯ КАРТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАВДАНЬ В СІМЕЙНІЙ ПОЛІТИЦІ, ОСВІТІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ
07.10.2019

З огляду на нерозривний зв’язок з історико-культурним надбанням і національною християнською традицією, з метою збереження української самобутності та формуванням вільного, демократичного, висококультурного та морального суспільства в Україні, необхідним є забезпечення на законодавчому рівні охорони та захисту духовних, моральних і культурних цінностей українського народу, серед яких людина як найвища соціальна цінність, її честь та гідність, сім’я,…

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

ПРО ДЕНЬ БАТЬКА І ВИШИВАНКУ або що не так з “офіційним” святкуванням Дня батька в Україні
16.05.2019

Не кажи “гоп”… Після 8 травня, відколи з’явилась інформація про підписання Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом акту про офіційне святкування Дня батька, багато хто заходився вітати один одного з офіційним впровадженням Дня батька в Україні, але — не я. Чому, запитаєте ви? Кому ж як не тобі та Олександру Марченко, першим слід було це зробити? Хіба не…

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДВОХ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
09.04.2019

Кандидатам на пост Президента України Порошенку Петру Олексійовичу Зеленському Володимиру Олександровичу   Цим листом Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» інформує про наявність потужного сімейного руху в Україні. Адже абсолютною цінністю українського народу є сім’я. Українці прагнуть боронити сімейні цінності. В останні кілька років відбувається надзвичайне масштабування сімейного руху в нашій країні. Лише у 2018…

Реабілітація героїв або життя після війни
18.03.2019

Відбулася розмова з Михайликом Віталієм Васильовичем, директором Реабілітаційного центру Святого Павла з Одеси, резидентом формації Кабінету експертів.  Приводом став унікальний досвід одеських волонтерів, які продемонстрували приклад натхненного служіння своїй громаді та країні у найтяжчий для неї час. Сьогодні – це ціла структура, яка допомагає реабілітовувати ветеранів АТО/ООС та їхні сім’ї, підтримує внутрішньо переміщених громадян та…

Дніпро, 18 травня, сімейний фестиваль