громадянський рух

НАУКОВІ ЕКСПЕРТИ НАН УКРАЇНИ: «РІШЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛРАДИ ЩОДО ЗАХИСТУ СІМ’Ї ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНОДАВСТВУ»

23 травня 2018 року Чернівецька обласна рада ухвалила рішення «Про звернення депутатів щодо захисту інституції сім’ї в Україні». Депутати проголосували за звернення до Президента Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Ради Національної безпеки та оборони України з метою захисту інституції сім’ї, материнства, батьківства, дитинства.

Одна з ЛГБТ-організацій 8 листопада 2018 року подала позов до суду, де називає дії Чернівецької облради «підбурюванням  до дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації, та утисками». Позивач вимагає визнати дії обласної ради протиправними та скасувати рішення яке, на їхню думку, «порушує права та законні інтереси представників сексуальних та гендерних меншин».

Чернівецька обласна рада, яка є відповідачем по справі, наполягаючи на законності свого рішення, подала клопотання про залучення до матеріалів справи висновків незалежної експертизи. Представник обласної ради звернувся до Ради науково-практичних експертиз при Інституті держави та права ім. В. М. Корецького НАН України. Він поставив перед науковими експертами Інституту питання про відповідність чинному законодавству дій Чернівецької обласної ради та про дотриманість принципу компетенції при ухваленні рішення щодо захисту інституції сім’ї.

07 лютого 2020 року був підписаний і затверджений Висновок Ради науково-практичних експертиз при Інституті держави та права ім. В. М. Корецького НАН України.

По питанню щодо відповідності чинному законодавству дій Чернівецької облради наукові експерти наголошують, що «дії Чернівецької обласної ради є такими, що відповідають чинному законодавству України» і є «складовою організації будь-якого суспільства на демократичних засадах». У висновку наголошується, що відповідно до Конституції України народ є єдиним джерелом влади в Україні, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Таким чином громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, конституційні права і свободи людини і громадянина гарантуються і не можуть бути скасовані.  Експерта рада провідної наукової установи, коментуючи рішення Чернівецької обласної ради, наголошує: «По-перше, реалізовані повноваження народу здійснювати владу через своїх представників, по-друге, знайшли своє здійснення права громадян на управління державними справами, по-третє, має місце поєднання місцевих та державних інтересів».

По питанню щодо  дотримання компетенції експерти зазначили: «Чернівецька обласна рада при прийнятті свого рішення щодо звернення до вищих органів державної влади щодо захисту інституції сім’ї не вийшла за межі компетенції,  встановленої законодавством». Права та обов’язки органів місцевого самоврядування головним чином визначені конституційним та спеціальним законодавством, а саме: Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». В тому числі Україна ратифікувала міжнародні документи, зокрема Європейську хартію місцевого самоврядування, в преамбулі якої зазначається, що  органи місцевого самоврядування є однією з головних підвалин будь-якого демократичного режиму. Отже,  нормами міжнародного права участь в управлінні публічними (державними) справами визнається складовою компетенції органів місцевого самоврядування.

Загальним висновком науково-практичної експертизи є констатація того факту, що дії Чернівецької обласної ради щодо звернення до керівних органів держави про захист інституції сім’ї в Україні ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України, оскільки вчиненні відповідно до її компетенції.

Ознайомитися із текстом ВИСНОВКУ РАДИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ

Нагадаємо, аналогічний текст рішень щодо захисту інституції сім’ї ухвалили депутати понад 80 місцевих рад. Ознайомитися із переліком місцевих рад можна на сайті РАДИ

Таким чином, виходячи з Висновку Ради науково-практичних експертиз при Інституті держави та права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України, можна констатувати, що типові рішення всіх місцевих рад на захист інституції природної сім’ї та проти гендерної і ЛГБТ-ідеологій ґрунтуються на вимогах чинного законодавства і проголосовані у відповідності до принципу компетенції.

 

РОЗПОЧАЛИСЯ ЗЙОМКИ ПЕРШИХ ВИПУСКІВ ПЕРЕДАЧІ “КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ”
03.04.2020

3 квітня розгорнула свою роботу телестудія Кабінету експертів руху “Всі разом!”. Розпочалися зйомки перших двох випусків одноіменної телепередачі. В якості експертів були запрошені авторитетні громадські діячі та профільні експерти. Після дуже тривалого обговорення і протестів вночі 31 березня Верховна Рада України проголосувала закон, який після 20-річного мораторію вперше дозволяє обмежений продаж землі сільгосп призначення. Тому…

ДОЛУЧАЙСЯ ДО ОНЛАЙН ФЛЕШМОБУ #ВсіРазомЗаНародження
25.03.2020

  Громадський рух «Всі разом!» та міжнародний рух #ЗаНародження ініціюють онлайн флешмоб на захист ненароджених дітей. Приєднуйся! Як долучитися до флешмобу? Це займе 2 хвилини вашого часу, а результатом буде врятоване людське життя!

ОНОВЛЕНО РОЗДІЛ САЙТУ «ВСІ РАЗОМ!» ПРО МІСЦЕВІ РАДИ
23.03.2020

Розділ «МІСЦЕВІ РАДИ НА ЗАХИСТ СІМ’Ї І СВОБОДИ» сайту «Всі разом!» доповнено важливою інформацією. На головній сторінці розділу РАДИ оновлено дані щодо кількості рад, які ухвалили Рішення про захист інституції сім’ї. Також створено кнопки для переходу на сторінки із описом та можливістю завантаження двох нових проектів Рішень: про ведення щорічного сімейного фестивалю та про інформаційно-просвітницькі…

Рух «Всі разом!» пропонує місцевим радам два нових рішення щодо сім’ї
20.03.2020

У контексті загроз, що постають перед українським суспільством, вкрай важливо працювати на зміцнення інституту сім’ї в Україні. Згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту. Інструментом такого захисту є також рішення, ухвалені депутатами місцевих рад всіх рівнів. Рух «Всі разом!» пропонує місцевим…

В РЕЖИМІ ВІДЕО-КОНФЕРЕНЦІЇ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ
19.03.2020

19 березня відбулося чергове засідання Кабінету експертів. Враховуючи обмежувальні заходи, які були введені Кабінетом міністрів в рамках загальнонаціонального карантину  – було прийнято рішення провести засідання в режимі онлайн-конференції. Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!” відкрив чергове засідання Кабінету експертів. Він зазначив, що суспільство переживає особливенаруження, пов’язане із попереджувальними заходами уряду проти поширення коронавірусу в Україні….

ОДЕСА ВТРЕТЄ ЗУСТРІЛА ГЛОБАЛЬНИЙ ЛІДЕРСЬКИЙ САМІТ
17.03.2020

13 березня в Одесі відбувся Глобальний Лідерський Саміт. Подія об’єднала різні християнські церкви та служителів з Одеси, Миколаєва, Києва та Черкас. Учасники навчалися лідерству у найкращих спікерів та експертів. Здобували знання необхідні для ефективного управління та результативної  роботи в команді.  

Відкритий ринок землі: як тепер жити і працювати
31.03.2020

До 2021 року – часу офіційного відкриття ринку землі в Україні, державі потрібен земельний карантин. Держави будуть перебудовувати свої економічно-політичні системи після коронавірусу. У чому він полягає? Це перехідний період, який має виконати функції освіти, планування та безпеки.

Володимир Медведєв, доктор медичних наук: «Стать прошита на генетичному рівні, а тому не може бути змінена»
25.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Володимира Медведєва. Він – доктор медичних наук, нейрохірург, лауреат премії імені Олександра Богомольця у галузі фізіології та патофізіології НАН України, доцент, співавтор 187-ми наукових…

Святослава Федорець, сімейний психолог, сексолог: «Гендерно нейтральне виховання порушує здоровий розвиток дитини»
17.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Святославу Федорець. Вона – член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України. Займається впровадженням статевого виховання. Закінчила з відзнакою магістратуру психологічного факультету Київський університет імені…

Михайло Шевченко, директор інституту сексології та сексуального здоров’я: «Гендер – це маркетинговий хід політичних угрупувань»
10.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Михайла Шевченка, виконавчого директора Національного інституту сексології та сексуального здоров’я, координатора Української Школи сексології. Займається сексологією та психотерапевтичною практикою. Тренер з сексуальної та…

Олена Львова, кандидат юридичних наук: «Гендерна концепція суперечить самій природі права»
04.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олену Львову. Вона – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доцент кафедри публічного права…

Олеся Горгота, кандидат філософських наук: «Гендерна ідеологія походить від комуністичного руху»
25.02.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олесю Горготу. Вона – кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там само у 2007…

ONE LIGHT INSIDE на фестівалі «Всі разом – за сім’ю!» 2019