громадянський рух

КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ ПРОВІВ КРУГЛИЙ СТІЛ В МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ

6 червня 2019 в Києві, у приміщенні Міністерства освіти та науки України, відбувся круглий стіл: “Децентралізація в освіті: кроки до побудови партнерської взаємодії між державою та місцевим самоврядуванням”. Захід пройшов за участі громадськості та представників Міністерства. Обговорювали нагальні питання реалізації політики децентралізації в освіті. Експертну зустріч ініціював Кабінет експертів “Всі разом!”


Засідання було відкрите вітальним словом модератора експертної зустрічі: Альбіною Паренюк, керівником освітнього напрямку Кабінету експертів “Всі разом!”. Вона зазначила, що процеси децентралізації незворотні і мають оновлювати якісно та організаційно оновлювати українську освіту. І цей круглий стіл – це інструмент діалогу громадськості з владою. Він має бути використаний з максимальною користю для спільного напрацювання пропозицій щодо Дорожньої карти реалізації процесу децентралізації в освіті. Серед іншого, пані Альбіна наголосила, що інституалізація змін має відбуватися знизу. Неможливо робити реформу без урахування думки громади, тому що саме громади є замовниками освітніх послуг.

Вадим Карандій, заступник Міністра освіти та науки України наголосив на необхідності змінювати стару освітню парадигму і продовжувати втілювати реформу в галузі. Чиновник відповів на низку запитань від учасників круглого столу. Резюмуючи, пан Вадим наголосив, що робота по вдосконаленню процесу децентралізації в освіті має відьуватися у партнерстві із громадскістю.

Руслан Кухарчук, голова Громадянського руху “Всі разом!” зазначив, що дежавна централізація викликає напруження в громадах. Суспільна тенденція вимагає незворотності процесів децентралізації. Але й цей процес має відбуватися з обов’язковим урахуванням інтересів сімей. Батьки є активними учасниками навчально-виховного процесу, тому необхідно додержуватися права батьків навчати та виховувати своїх дітей в дусі власних традицій, вірувань та культури.

Микита Андреєв, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України звернув увагу присутніх на недостатню зацікавленість представників МОН у співпраці х громадськими інститутами, нехтування пропозиціями та ініціативами з покращення  спільної взаємодії.

Юрій Ганущак, директор ГО «Інститут розвитку територій» наголосив на тому, що виходячи з мережі шкіл та кількості дітей в них розраховується кількість педагогічного персоналу, видатки на зарплату, інші видатки для забезпечення навчального процесу. Отримані розраховані видатки діляться на кількість дітей для отримання нормативу бюджетної забезпеченості. Додаткові кошти мають виділятися для громад, які знаходяться поза межею зони однорідності. Пан Юрій зазначив, що державна політика має корелюватися із застосуванням її органами самоврядування, визначатися предмет відповідальності ОМС при наданні соціальних послуг, формуватися стандарт соціальної послуги, рекомендації щодо оптимізації закладів тощо.

Світлана Благодєтєдєва-Вовк, голова Ради ГО ТРОН, координатор антиплагіатної ініціативи “Дисергейт” говорила про оцінювання ефективності фінансової автнономії навчального закладу. Інстументом автономії – є фінанси. А джерелом коштів є держбюджет. Проблема полягає в тому, що громадскість не має важелів впливу та контролю за процесами освітнього бюджетування. Фінансовий перерозподіл має бути децентралізрваним. Розумне витрачання грощей в галузі має бути визначене обгрунтованістю поставлених завдань, прозорістю процесів,доступу громадськостідо їхнього контролю, забезпечення безготівкогово обігу фінансів та ротації управлінських кадрів. В своєму виступі, пані Світлана також розкрила концепт альернативної комулятивності підрахунку витрат на одного учня. Він має базуватися на підрахунках витрат на реалізацію державного стандарту освіти, який має бути виконаний в процесі навчання одного учня.

Андрій Сініцин, виконавчий директор Фонду академічних і освітніх інновацій презентував модель чартерних шкіл, як інноваційної моделі здобуття середньої освіти. Global Outreach Charter Academy має грунтовний досвід, в частині реалізації концепту приватно-державного партнерства в галузі освіти. Американський досвід є прикладом одної з форм практичної децентралізації  в освіті. Сильною стороною співпраці приватного сектору з державо. – є принцип “гроші ходять за дитиною”. Його реалізація суттєво рухає реформу децентралізації та забезпечує фінансову автономію навчального закладу.

Марія Левченко, директор українсько-італійської школи “Всесвіт” з Житомира, презентувала кейс здобутків своєї школи, як приклад реалізованого приватно-державного партнерства на практиці. Пані Марія розказала про те, як їм вдалося отримати державну субвенцію на кожного учня, заручитися підтримкою місцевої влади.

Марія Єршова, голова ГО «Варта життя» звернула увагу присутніх на інструменти регуляції права академічної автономії в інтересах сім’ї та дітей. Зокрема, що адміністації навчальних закладів в умовах децентралізації мають враховувати думку батьків при виборі навчальних програм та впровадженню інноваційних напрямків освіти та виховання дітей в школі. Зі слі  пані Марії, стало відомо, що у МОН лежить навчальна програма з впровадження сексуальних уроків створена громадськими організаціями гендерного та ЛГБТ-спрямування. Дана програма мала бути прийнята ближчим часом, під потужним тиском різних грантових, міжнародних організацій. Проаналізувавши її, батьківська громадсткість різко виступила проти. Про необхідність публічного, громадського, фахового обговорення навчальної програми “секс-просвітництва” в українських школах наголушують і експерти. З окремим зверненням до МОН, з цього приводу, звернулася громадська організація “Варта життя”.

Ірина Ліщук, директор Новосілківської загальноосвітньої  говорила про особливості оцінювання якості освіти – як важливого елементу децентралізації. Тамара Захарченко, заступник голови Незалежної профспілки працівників освіти, виступаючи зазначила, що в центрі структурної реформи децентралізації, оптимізації шкіл та забезпеченні фінансової автономії  – інтереси вчителів мають бути захищені та забезпечені. Дотримання існуючого законодавства в сфері соціального захисту педпрацівників достатньо для початку. Престижність посади вчителя повинна бути пріоритетом реформи системи освіти.

Тож, учасникам круглого столу вдалося обговорити теми удосконалення норм, порядку та якості надання соціальних послуг, зокрема у сфері загальної середньої освіти, та адвокації процесів децентралізації в освіті. А також низку питань, пов’язаних із делегуванням повноважень держави у сфері управління освітою на обласний та місцевий рівні і забезпеченням умов, критеріїв, норм щодо вибору оптимальної моделі інституційної взаємодії між державою та органами місцевого самоврядування та ролі громадянського суспільства в цьому процесі.

В дискусії брали участь чиновники Міністерства освіти і науки України, експерти освітньої галузі, представники громадських організацій, директори шкіл та представники місцевих рад.

В КАБІНЕТІ ЕКСПЕРТІВ ОБГОВОРИЛИ ДОРОЖНЮ КАРТУ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ВЛАДИ
23.08.2019

22 серпня у Києві відбулося чергове засідання резидентів Кабінету експертів. Був представлений проект Дорожньої карти першочергових завдань для новообраної влади у формуванні державної політики у сфері захисту сім’ї, освіти та інформаційної безпеки. Резолюцією засідання стало рішення провести переговори з керівництвом політичної партії “Слуга народу” та керівниками профільних комітетів Верховної Ради України.

В Кабінеті експертів обговорили законопроект про легалізацію марихуани в Україні
21.06.2019

20 червня в Києві відбулося розширене засідання Кабінету експертів. Обговорювали законопроект по декриміналізації марихуани для медичних цілей. Учасниками круглого столу стали провідні спеціалісти в галузі науки, медицини, реабілітації, силових органів та громадськості. Підсумком зустрічі стала резолюція до Міністерства охорони здоров’я та звернення до керівництва Національної поліції України.

В КАБІНЕТІ ЕКСПЕРТІВ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ДЕКРИМІНАЛІЗАЦІЮ КАНАБІСУ
11.06.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України 15 травня 2019 одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». По всій країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та з метою наукових досліджень. На початку року кілька громадських організацій ініціювали…

У Миколаєві організовано фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”
10.06.2019

У Миколаєві на центральній площі відбувся фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”. Захід пройшов в рамках конкурсу про проведення вуличних заходів на сімейну тематику. 

КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ ПРОВІВ КРУГЛИЙ СТІЛ В МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ
07.06.2019

6 червня 2019 в Києві, у приміщенні Міністерства освіти та науки України, відбувся круглий стіл: “Децентралізація в освіті: кроки до побудови партнерської взаємодії між державою та місцевим самоврядуванням”. Захід пройшов за участі громадськості та представників Міністерства. Обговорювали нагальні питання реалізації політики децентралізації в освіті. Експертну зустріч ініціював Кабінет експертів “Всі разом!” Засідання було відкрите вітальним…

ЇДЕМО ДО ІЗРАЇЛЮ “ВСІ РАЗОМ!”
07.06.2019

Організація «Всі разом!» запрошує в ексклюзивний тур по Святій Землі!

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

ПРО ДЕНЬ БАТЬКА І ВИШИВАНКУ або що не так з “офіційним” святкуванням Дня батька в Україні
16.05.2019

Не кажи “гоп”… Після 8 травня, відколи з’явилась інформація про підписання Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом акту про офіційне святкування Дня батька, багато хто заходився вітати один одного з офіційним впровадженням Дня батька в Україні, але — не я. Чому, запитаєте ви? Кому ж як не тобі та Олександру Марченко, першим слід було це зробити? Хіба не…

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДВОХ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
09.04.2019

Кандидатам на пост Президента України Порошенку Петру Олексійовичу Зеленському Володимиру Олександровичу   Цим листом Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» інформує про наявність потужного сімейного руху в Україні. Адже абсолютною цінністю українського народу є сім’я. Українці прагнуть боронити сімейні цінності. В останні кілька років відбувається надзвичайне масштабування сімейного руху в нашій країні. Лише у 2018…

Реабілітація героїв або життя після війни
18.03.2019

Відбулася розмова з Михайликом Віталієм Васильовичем, директором Реабілітаційного центру Святого Павла з Одеси, резидентом формації Кабінету експертів.  Приводом став унікальний досвід одеських волонтерів, які продемонстрували приклад натхненного служіння своїй громаді та країні у найтяжчий для неї час. Сьогодні – це ціла структура, яка допомагає реабілітовувати ветеранів АТО/ООС та їхні сім’ї, підтримує внутрішньо переміщених громадян та…

КАНДИДАТИ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ – ПРО СІМ’Ю, ГЕНДЕР ТА ЦІННОСТІ
14.03.2019

Експерти громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!» проаналізували передвиборні програми 39 кандидатів на пост Президента України, які опубліковані на офіційному сайті Центральної виборчої комісії. Пошук проводився за ключовими словами: сім’я, шлюб, родина, діти, ЛГБТ, ґендер, гендер, стать, одностатеві, секс, орієнтація, партнерства, батьківство, чоловік, дружина.

Сергій Бабкін запрошує на фестиваль "Всі разом - за сім'ю!"