Форум “Всі разом!” мобілізував активістів Кривого Рогу

Актуально
02.07.2018

28-29 червня 2018 у Кривому Розі відбувся християнський громадянський Форум “Всі разом!”. Він об’єднав  багатьох активістів міста для обговорення стратегії суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей в Україні. Серед присутніх учасників були політики та держслужбовці різних рівнів, освітяни та медики, журналісти та представники культурного сектору, голови громадських рухів,  волонтери та студенти.

Форум “Всі разом!” у Кривому Розі став можливим на запрошення Криворізької ради церков. Подію підтримали пастори та священнослужителі всіх християнських конфесій міста: евангельські, УПЦ КП, УГКЦ. Подію відвідало 115 учасників. Всі вони – віруючі християнських церков та представникі громадянського сектору. Говорили про формат участі християн в житті своєї громади та держави, а також про стратегію християнських впливів на всі суспільні вектори: культуру, політику, освіту, економіку, медіа та громадський сектор. Стратегія та інструментарій для реалізації глибинних  змін в суспільстві через християнські цінності стали лейтмотивом виступу кожного спікера.

Ранок кожного дня відкривався пасторською настановою і молитвою. У перший день до учасників звенрувся  заступник єпископа церквов Християн Віри Євангельської Дніпропетровської області Віктора Степанченка. У другий – о.Ігор Дмитришин, священник УГКЦ. Після виступів звершувалася молитва, яка об’єднала представників різних церков.

Якість промов визначалася запрошеними промовцями вісокого рівня. Ними стали експерти – практики з різних регіонів України. Кожний спікер передавав навички і методологію суспільних змін на основі християнських цінностей.

Руслан Кухарчук, організатор Форуму і голова громадянського руху «Всі разом!». Говорив про алгоритм та інфраструктуру для перетворень. За його словами, алгоритм будь-яких змін виглядає наступним чином: 1) осмислити і сформулювати суть змін; 2) зібрати пул однодумців; 3) мати чіткий план дій та починати діяти.  Якщо говорити про інфраструктуру, то промовець запропонував таку формулу: інститут громадянського суспільства, ангажуючи засоби масової інформація, залучаючи фінансовий ресурс, впливаючи на рішення органів влади і суспільні настрої, формує бачення змін і втілює його в життя. Розкриваючи проблематиу медіа в секулярному суспільстві, спікер деталізував практичні інструменти внутрішньої та зовнішньої комунікації. Виступ Руслана Кухарчука  про сімейну стратегію у світлі урядового Плану по захисту прав людини до 2020 року особливо вразив присутніх. Він розкрив сутність наростаючої гомодиктатури в Україні і проаналізував плани держави по “вирізанню” інституту сім’ї в Україні. Серед іншого повідомив всіх учасників про національний план дій для просімейного руху в країні.

Ігор Плохой, депутат Вилківської ОТГ. Свій вмступ він присвятив віруючим людям у владі і політиці: етичним принципам і високому професіоналізму. В цьому контексті він запропонував символ літака, який має два крила: так і кожний віруючий, яки іде в політику чи громадську площину активності має  продемонструвати високу мораль та професіоналізм. «Україна переживає складний глибинний процес.  Зміни прийдуть, це неминуче.  Від того, яке місце займає Церква в суспільних процесах, залежить якість цих змін», — зауважив пан Ігор.
Також промовець розкрив особливості виборчого процесу в 2019 році та спільну відповідальність віруючих в цьому процесі.

Роман Полікровський, міський голова Збаража Тернопільської області. Його розповідь  про власну історію походу у владу неабияк надихнула учасників. Його щирість та відвертість особливо зап’яталася всім. Які зміни вдалося впровадити в місті за час першого та другого термінів на посаді голови міста, про труднощі та виклики – говорив пан Роман. Серед іншого, він поділився думками про те, якими принципами має керуватися віруючий очільник міста. “Я – боржник усім!», зазначив пан Роман.

Альбіна Паренюк, президент благодійного фонду «Дари навчання», говорила про реформу освіти в Україні та місце християнським цінностям в новій українській школі. Порівняльний аналіз змін у законодавстві був відображений в змістовній презентації. Спікер наголосила, що християни повинні вивчати реформу в освіті та брати участь в обговореннях її імплементації на місцях. Також ставати учасниками її реалізації. Розказала про гендерну антидискримінаційну експертизу підручників, напрацьовані інструменти взаємодії з Міністерством освіти і науки України та створені експертні продукти щодо внесення змін до реформи.

Павло Валенчук, пастор церкви Преображення Господнього, магістр теології розкривав роль християнства в сучасній культурі. Він ділився тезами про готовність віруючих створювати цікаві культурні продукти, використовуючи при цьому різні форми і жанри мистецтва для діалогу з секуляриним суспільством.  Також спікер розказав про культурологічні ініціативи, реалізовані в Черкасах.

Олеся Шніцер, координатор освітніх програм Християнської Служби Порятунку у сфері фінансової грамотності. Провідний спеціаліст сектору фінансової грамотності відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Автор тренінгу «Добрий управитель: що Біблія говорить про гроші».  Пані Олеся відповідала на актуальні питання ведення бюджету, заощаджень,  говорила про пенсійні інвестиції в Україні, кредитні заборгованості та способи виходу з них та багато іншого.

Олег Подкопаєв, пастор церкви «Дім Хліба-Західний» розкрив місцеву проблематику та можливості впливу місцевої громади на стан сім’ї та батьківства. Проінформував присутніх про порядок денний для дій просімейного руху в Кривому Розі. Закликав брати участь у ході за сімейні цінності 1 липня.

Олена Хачатрян, голова Житомирського Благодійного фонду «Сім’Я», благодійниця, громадська діячка. Поділилася практичним досвідом: як втілити творчу ідею в життя. На прикладі різних творчих ініціатив, зокрема – дитячого проекту “City work – місто професій”, пані Олена продемонструвала успішний приклад креативного менеджменту. Серед іншого, спікер ділилася дієвими інструментами співпраці громади з місцевою владою.

Нагадаємо, що подібні Форуми відбулися вже в Черкасах, Одесі, Києві, Харкові, Запоріжжі, Сєвєродонецьку та Тернополі. Кривий Ріг став дев’ятим місом, де відбулися події в рамках Національної кампанії розвитку лідерів та управлінців для суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей.

Валерій Григораш, єпископ поділився: “Цей Форум дуже актуальний для Кривого Рогу. Ми потребуємо зміни нашого мислення і прийняття  персональної відповідальності,  як за себе так і громаду”.
Тетяна Лебідь, учасниця Форуму говорить: “Як політик і як християнка я підкреслила для себе, що не треба боятися іти в політику. Християни і політика – це нормально. Більше скажу: християни повинні бути у всіх сферах суспільства. В перший день Форуму говорилося про те, що необхідно бути законодавцев реформ. Саме церква в суспільстві повинна формувати порядок денний змін”.
Дмитро Єгоров, пастор зазначив: “Вважаю подібні заходи дуже важливими для зміцнення міжцерковних стосунків в місті та можливості спільно планувати і будувати проекти. Це ще одна платформа для діалогу. Особливо зацікавила тема виборів і ролі християн в цьому процесі. Розумію, що потрібно готуватися вже зараз”.

Фотозвіт про подію можна подивитися за цим посиланням: https://bit.ly/2lO41c8

 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram