громадянський рух

Михайло Шевченко, директор інституту сексології та сексуального здоров’я: «Гендер – це маркетинговий хід політичних угрупувань»

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції.

Представляємо Михайла Шевченка, виконавчого директора Національного інституту сексології та сексуального здоров’я, координатора Української Школи сексології. Займається сексологією та психотерапевтичною практикою. Тренер з сексуальної та статевої грамотності. Кваліфікацію психолога він отримав у Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова. Додаткову освіту здобув за напрямом сексології. Має наступну область науково-прикладних інтересів: сексологія, соціалізація статі, психотерапія сексуальних дисгармоній, статеве виховання.


– Пане Михайле, як ви для себе визначаєте поняття «гендер»?

– Гендер – це квазінаукова теорія, яка претендує на абсолютні знання і на абсолютну істину. Спочатку гендерна теорія була про чоловіка і жінку. З часом вона політизувалася, почали цими темами маніпулювати. Це призвело до того, що зараз гендер – це будь-яка сексуально-рольова фантазія, яка може виникнути у людини. Але вважати себе можна, як завгодно, проте питання наступне: наскільки воно заважає людині жити? Людина може потрапити  в психіатрію через те, що вона не може соціально адаптуватись, коли виникають проблеми із сприйняттям себе і у людини виникає велике тривожне напруження. В такому випадку, треба звертатися за допомогою до спеціаліста, щоб він допоміг людині адаптуватися до навколишнього середовища, переосмислити або сформувати якісь навики. А не вимагати, щоб інші  сприйняли ці порушення як норму. Має бути орієнтир. Якщо цього орієнтиру людина не має – «хто я насправді»,  я можу фантазувати про що завгодно. А якщо я не можу себе ототожнити із тією статтю, якою я є – то вже клінічні випадки або питання до психіатра.  Є шизофренія великої психіатрії, тобто люди, які вже знаходяться на лікуванні стаціонарному або на амбулаторному. Це люди, які розповідають про якісь фантазії, але вони приймають ліки, щоб ці фантазії не заважали їм жити в цьому світі.

– Чи має це явище наукове обґрунтування або є ідеологією?

– Первино слово «гендер» і не хороше, і не погане. Але якщо починаємо досліджувати нові сенси, які на нього накладаються, то це дуже схоже на комуністичні ідеї. Те, що зараз роблять гендерні активісти, те ж саме робив Троцький. Він вважав, що людей потрібно перевиховувати насильницькими методами, тоді буде кращий світ. Те ж саме ми можемо спостерігати і в діяльності сучасних гендеристів: якщо людину насильно перенавчить, то світ зміниться і буде таке утопічне суспільство, в якому всі заживуть щасливо та мирно. Але як показує досвід, ці ідеї закінчувались ГУЛАГами і холокостами. Тому потрібно фільтрувати, що нам зараз пропонують.

Гендерна ідеологія, як будь-яка форма ідеології, претендує на реальність і на істину. Будь-яка ідеологія пред’являє претензії на те, якою має бути наша реальність і починають людей під цю реальність виховувати. Здавалося б, комунізм заборонений, але неокомуністи прийшли під новими гаслами і новими прапорами. Гендерна ідеологія – це та ж сама ідеологія, тільки вона зразка 19-20 року. Кожні сто років історія повторюється.  Хоча деякі дослідники тоталітаризму вважають, що людство так схильне, щоб повертатися до тоталітаризму. Тому я думаю, що гендерна теорія – це перші кроки до того, щоб знову вказувати людям, як їм бути, як їм виглядати і під приводом боротьби за гендерну ідею карати і саджати в тюрми.

– У контексті науки психології чи наявні засади для впровадження нового терміну?

– Мені як психологу гендерна теорія незрозуміла.  Є психологія маскулінності і є психологія фемінності.  Є сімейна психологія. Є психологія пари. І для психолога ця термінологія зрозуміліша науково обґрунтована. Всі методики адаптовані під ці терміни.  Коли ми говоримо про психологію гендера, незрозуміло про що ми говоримо. Що таке гендер?

В історії ми можемо зустріти, що в різних науках просто підмінювались слова, щоб хтось отримував нові посади, нове фінансування, більш політичний аспект, маркетинговий хід. Можна сказати, що гендер – це маркетинговий хід певних політичних угрупувань для реалізації своїх ідеологічних бачень щодо цього світу. З точки зору психології гендер – це повністю незрозуміле явище. Західні фонди дають грант, коли є слово гендер.

– Які ви вбачаєте загрози в гендерної теорії?

– Будь-яка ідеологія, коли приходить до влади, проводить репресії проти того, хто з нею незгідний. І ми вже бачимо що це далеко не толерантність. І що таке толерантність – це адаптованість організму до хвороби. Де імунна система уже не працює. Кожна ідеологія шукає нових своїх прихильників.  А це дитяче середовище: школи, дитячі садочки, університети – це три складових соціальних інстанції, куди вона намагається засунути свої щупальця.

Сучасні тенденції гендерних теоретиків-ідеологів: вони йдуть в школи. І назвали це «гендерно-нейтральним вихованням». Тут навіть саме звучання викликає ряд питань. Ідея такого виховання полягає у тому, що людина – дитина має сама нібито визначити, якої вона статі. Тобто педагоги, вихователі, сім’я не має тепер права заважати дитині визначитися у тому, хто вона: чоловік, жінка або ще хтось. Гендерно-нейтральне виховання підвищує рівень тривожності серед підлітків і формує неадекватну самооцінку. Як сексолог я мушу констатувати: гендерно-нейтральне виховання може сформулювати неправильну сексуальну орієнтацію.

В мене величезне питання: психічний апарат коли формується? Гормональна система? Психосексуальне становлення дитини?  Те, що дитина має самостійно визначатися – абсурд. Тоді всі підручники психології та біології треба спалити, бо вони були неправі. Але це ще більш абсурдно.

– Які перспективи є для Україні в цьому контексті?

– Кожен має робити свою справу для майбутнього нашої країни, а по-перше, для майбутнього наших дітей. І коли це майбутнє під фантиком гендерно-нейтрального виховання зайде в школи, що ми зробимо? Коли дитині враховуючи її психосексуальне формування, потрібно будувати адекватну самооцінку, мати орієнтири, ставити цілі і уміти ухвалювати рішення, а її у ще більшу тривогу поглинають, що вона має сама визначитися хто вона чоловік чи жінка. Люди дорослі не завжди можуть визначитися. А тут це пропонують дитині, у якої несформована кора головного мозку,  яка ще розвивається. Це призведе до величезної тривоги. Суспільство, яке має великий рівень тривожності, потребує диктатора, який би вказував що робити і таким чином зменшував би рівень тривожності.

У України зараз є багато шансів відстояти свою сім’ю. Сім’я – це основа, це структура, де формується особистість, де дитина вчиться ідентифікувати чи це батько, чи це мати по певним ознакам, в тому числі, статевим. Це нормальний природний процес. І батьки відповідальні за те, щоб допомогти дітям ідентифікуватися у межах їхньої природної статі. А якщо дитина запитує, а ви мовчите – це відчуження, а відчуження – це тривожність. Навіщо нам допускати це?

 

РОЗПОЧАЛИСЯ ЗЙОМКИ ПЕРШИХ ВИПУСКІВ ПЕРЕДАЧІ “КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ”
03.04.2020

3 квітня розгорнула свою роботу телестудія Кабінету експертів руху “Всі разом!”. Розпочалися зйомки перших двох випусків одноіменної телепередачі. В якості експертів були запрошені авторитетні громадські діячі та профільні експерти. Після дуже тривалого обговорення і протестів вночі 31 березня Верховна Рада України проголосувала закон, який після 20-річного мораторію вперше дозволяє обмежений продаж землі сільгосп призначення. Тому…

ДОЛУЧАЙСЯ ДО ОНЛАЙН ФЛЕШМОБУ #ВсіРазомЗаНародження
25.03.2020

  Громадський рух «Всі разом!» та міжнародний рух #ЗаНародження ініціюють онлайн флешмоб на захист ненароджених дітей. Приєднуйся! Як долучитися до флешмобу? Це займе 2 хвилини вашого часу, а результатом буде врятоване людське життя!

ОНОВЛЕНО РОЗДІЛ САЙТУ «ВСІ РАЗОМ!» ПРО МІСЦЕВІ РАДИ
23.03.2020

Розділ «МІСЦЕВІ РАДИ НА ЗАХИСТ СІМ’Ї І СВОБОДИ» сайту «Всі разом!» доповнено важливою інформацією. На головній сторінці розділу РАДИ оновлено дані щодо кількості рад, які ухвалили Рішення про захист інституції сім’ї. Також створено кнопки для переходу на сторінки із описом та можливістю завантаження двох нових проектів Рішень: про ведення щорічного сімейного фестивалю та про інформаційно-просвітницькі…

Рух «Всі разом!» пропонує місцевим радам два нових рішення щодо сім’ї
20.03.2020

У контексті загроз, що постають перед українським суспільством, вкрай важливо працювати на зміцнення інституту сім’ї в Україні. Згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту. Інструментом такого захисту є також рішення, ухвалені депутатами місцевих рад всіх рівнів. Рух «Всі разом!» пропонує місцевим…

В РЕЖИМІ ВІДЕО-КОНФЕРЕНЦІЇ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ
19.03.2020

19 березня відбулося чергове засідання Кабінету експертів. Враховуючи обмежувальні заходи, які були введені Кабінетом міністрів в рамках загальнонаціонального карантину  – було прийнято рішення провести засідання в режимі онлайн-конференції. Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!” відкрив чергове засідання Кабінету експертів. Він зазначив, що суспільство переживає особливенаруження, пов’язане із попереджувальними заходами уряду проти поширення коронавірусу в Україні….

ОДЕСА ВТРЕТЄ ЗУСТРІЛА ГЛОБАЛЬНИЙ ЛІДЕРСЬКИЙ САМІТ
17.03.2020

13 березня в Одесі відбувся Глобальний Лідерський Саміт. Подія об’єднала різні християнські церкви та служителів з Одеси, Миколаєва, Києва та Черкас. Учасники навчалися лідерству у найкращих спікерів та експертів. Здобували знання необхідні для ефективного управління та результативної  роботи в команді.  

Відкритий ринок землі: як тепер жити і працювати
31.03.2020

До 2021 року – часу офіційного відкриття ринку землі в Україні, державі потрібен земельний карантин. Держави будуть перебудовувати свої економічно-політичні системи після коронавірусу. У чому він полягає? Це перехідний період, який має виконати функції освіти, планування та безпеки.

Володимир Медведєв, доктор медичних наук: «Стать прошита на генетичному рівні, а тому не може бути змінена»
25.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Володимира Медведєва. Він – доктор медичних наук, нейрохірург, лауреат премії імені Олександра Богомольця у галузі фізіології та патофізіології НАН України, доцент, співавтор 187-ми наукових…

Святослава Федорець, сімейний психолог, сексолог: «Гендерно нейтральне виховання порушує здоровий розвиток дитини»
17.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Святославу Федорець. Вона – член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України. Займається впровадженням статевого виховання. Закінчила з відзнакою магістратуру психологічного факультету Київський університет імені…

Михайло Шевченко, директор інституту сексології та сексуального здоров’я: «Гендер – це маркетинговий хід політичних угрупувань»
10.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Михайла Шевченка, виконавчого директора Національного інституту сексології та сексуального здоров’я, координатора Української Школи сексології. Займається сексологією та психотерапевтичною практикою. Тренер з сексуальної та…

Олена Львова, кандидат юридичних наук: «Гендерна концепція суперечить самій природі права»
04.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олену Львову. Вона – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доцент кафедри публічного права…

Олеся Горгота, кандидат філософських наук: «Гендерна ідеологія походить від комуністичного руху»
25.02.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олесю Горготу. Вона – кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там само у 2007…

Михайло Дюженко говорить про всплеск накоманії після легалізації марихуани в Україні