громадянський рух

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

На початку року кілька організацій ініціювали процес декриміналізації канабісу і в Україні. Їх підтримує МОЗ та комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Верховної Ради. За цей час відбулося безліч зустрічей, конференцій та семінарів з агітацією за канабіс по всій Україні. На них виступають представники міністерств, громадські активісти, представники фармацевтичних кампаній. Вони запевняють суспільство у виключній користі від конопель в медицині. Наводять приклади європейських країн. Активізувалися грантові організаії, які за рахунок міжнародних фондів, просувають політику зняття табу на тему канабісу. Спробуємо бути також об’єктивними. Наприклад у 2016 році в журналі Clinical Psychology Review вийшло дослідження, яке стверджувало, що канабіс може поліпшити стан людей з депресією і соціофобією. Натомість, досить скоро виявилося, що ці вчені отримували фінансування від канадських виробників марихуани, тому є приводи для сумнівів в їх об’єктивності. Що про

Михайло Михайлович Дюженко, лікар-нарколог вищої категорії, психіатр.
Має 15 років практичного досвіду роботи з алкогольною та наркотичною залежністю. Ми поцікавилися його думкою про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Пане Михайле, як ви ставитеся до того, що в Україні йде підготовка до легалізації марихуани під приводом наукових досліджень та медичної користі?

Я категорично проти легалізації будь-яких психоактивних речовин. Я не дуже обізнаний де саме необхідно застосовувати канабіс в медичній практиці. Проте, я можу навести безліч прикладів, коли формувалася залежність від цієї психоактивної речовини. Більше  скажу –  марихуана є тією сходинкою, яка формує залежність від так званих «важких» наркотиків.

Таким чином, зараз відбувається намагання легалізувати ще одну психоактивну речовину. Нашому уряду варто було би спрямувати свою активність на обмеження доступу громадян до алкогольних напоїв. Вони ж реалізуються на кожному кроці і у будь-який час доби. Алкоголь, як і всі інші психоактивні речовини формують залежність. Тому варто регламентувати його реалізацію, обмежувати його широкий доступ. Наркологічні захворювання, в залежності від психоактивної речовини – завжди хронічні. І нам залишається працювати над тим, щоб допомогти пацієнту зафіксувати та подовжити його перебування в стані ремісії.

Реалізація препаратів на основі канабісу буде реалізовуватися через аптеки. Ви не розглядаєте в цьому загрозу зловживань з боку їхніх власників?

Зазначу, що  в Україні доволі розповсюджена аптечна наркоманія. Фактично ми маємо у вільному доступі низку лікарських засобів, які продаються абсолютно безрецептурно. До прикладу взяти, хоча би наркотики опіумної групи: препарати, які містять кодеїн. Ця речовина замаскована під протикашльові засоби. Ось вам, до речі, яскравий приклад використання наркотичної речовини в медичних цілях. Тяжко хворі на опіумну залежність наркомани спокійно можуть придбати кодеїномісткі препарати в аптеці. Зверніть увагу, що та речовина, яка гальмує кашльовий рефлекс має використовуватися виключно при коклюші. 99% кодеїномістких препаратів мають застосовуватися лише за призначенням лікаря. А вони вільно поширюються з метою наркотизації населення. Ціла низка транквілізаторів, снодійних засобів – їх безліч і вони продаються взагалі безрецептурно. А тепер до цього хочуть додати і канабіс. Це безумовно сприятиме поширенню аптечної наркоманії.

Який перелік хвороб показано лікувати канабісом? Ви – практик з багаторічним досвідом, чи зустрічалися Вам хворі, яким було би забезпечено більш якісне лікування, використовуючи при цьому канабіс?

Я чую весь час, що канабіс планують використовувати в медичних цілях. А які саме захворювання лікуються канабісом? Я лікар-нарколог і психіатр. Маю досвід багаторічної практики. Ну треба ж офіційно надати статистику по захворюванням в Україні, зокрема тим, які потребують лікування саме канабісом – наскільки вони взагалі розповсюджені. Я не бачу обґрунтування цій новації. Навпаки, іде такий вкид в ЗМІ, у соцмережах про те, що канабіс панацея для лікування низки захворювань. Може спочатку потрібно провести наукове дослідження, забезпечити статистику та прогноз, а вже після того  пропонувати на широкий загал подібне рішення? Якщо це онконапрямок і ми говоримо про доступ до морфінів, коли вже не можна нічим окрім опіумних анальгетиків допомогти хворому – це науково обгрунтовано та підтверджено. Тут зрозуміло. А от з канабісом – нічого не зрозуміло. Чому ми не розглядаємо альтернативні канабісу методи лікуавння?

Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

 

РОЗПОЧАЛИСЯ ЗЙОМКИ ПЕРШИХ ВИПУСКІВ ПЕРЕДАЧІ “КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ”
03.04.2020

3 квітня розгорнула свою роботу телестудія Кабінету експертів руху “Всі разом!”. Розпочалися зйомки перших двох випусків одноіменної телепередачі. В якості експертів були запрошені авторитетні громадські діячі та профільні експерти. Після дуже тривалого обговорення і протестів вночі 31 березня Верховна Рада України проголосувала закон, який після 20-річного мораторію вперше дозволяє обмежений продаж землі сільгосп призначення. Тому…

ДОЛУЧАЙСЯ ДО ОНЛАЙН ФЛЕШМОБУ #ВсіРазомЗаНародження
25.03.2020

  Громадський рух «Всі разом!» та міжнародний рух #ЗаНародження ініціюють онлайн флешмоб на захист ненароджених дітей. Приєднуйся! Як долучитися до флешмобу? Це займе 2 хвилини вашого часу, а результатом буде врятоване людське життя!

ОНОВЛЕНО РОЗДІЛ САЙТУ «ВСІ РАЗОМ!» ПРО МІСЦЕВІ РАДИ
23.03.2020

Розділ «МІСЦЕВІ РАДИ НА ЗАХИСТ СІМ’Ї І СВОБОДИ» сайту «Всі разом!» доповнено важливою інформацією. На головній сторінці розділу РАДИ оновлено дані щодо кількості рад, які ухвалили Рішення про захист інституції сім’ї. Також створено кнопки для переходу на сторінки із описом та можливістю завантаження двох нових проектів Рішень: про ведення щорічного сімейного фестивалю та про інформаційно-просвітницькі…

Рух «Всі разом!» пропонує місцевим радам два нових рішення щодо сім’ї
20.03.2020

У контексті загроз, що постають перед українським суспільством, вкрай важливо працювати на зміцнення інституту сім’ї в Україні. Згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту. Інструментом такого захисту є також рішення, ухвалені депутатами місцевих рад всіх рівнів. Рух «Всі разом!» пропонує місцевим…

В РЕЖИМІ ВІДЕО-КОНФЕРЕНЦІЇ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ ЕКСПЕРТІВ
19.03.2020

19 березня відбулося чергове засідання Кабінету експертів. Враховуючи обмежувальні заходи, які були введені Кабінетом міністрів в рамках загальнонаціонального карантину  – було прийнято рішення провести засідання в режимі онлайн-конференції. Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!” відкрив чергове засідання Кабінету експертів. Він зазначив, що суспільство переживає особливенаруження, пов’язане із попереджувальними заходами уряду проти поширення коронавірусу в Україні….

ОДЕСА ВТРЕТЄ ЗУСТРІЛА ГЛОБАЛЬНИЙ ЛІДЕРСЬКИЙ САМІТ
17.03.2020

13 березня в Одесі відбувся Глобальний Лідерський Саміт. Подія об’єднала різні християнські церкви та служителів з Одеси, Миколаєва, Києва та Черкас. Учасники навчалися лідерству у найкращих спікерів та експертів. Здобували знання необхідні для ефективного управління та результативної  роботи в команді.  

Відкритий ринок землі: як тепер жити і працювати
31.03.2020

До 2021 року – часу офіційного відкриття ринку землі в Україні, державі потрібен земельний карантин. Держави будуть перебудовувати свої економічно-політичні системи після коронавірусу. У чому він полягає? Це перехідний період, який має виконати функції освіти, планування та безпеки.

Володимир Медведєв, доктор медичних наук: «Стать прошита на генетичному рівні, а тому не може бути змінена»
25.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Володимира Медведєва. Він – доктор медичних наук, нейрохірург, лауреат премії імені Олександра Богомольця у галузі фізіології та патофізіології НАН України, доцент, співавтор 187-ми наукових…

Святослава Федорець, сімейний психолог, сексолог: «Гендерно нейтральне виховання порушує здоровий розвиток дитини»
17.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Святославу Федорець. Вона – член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України. Займається впровадженням статевого виховання. Закінчила з відзнакою магістратуру психологічного факультету Київський університет імені…

Михайло Шевченко, директор інституту сексології та сексуального здоров’я: «Гендер – це маркетинговий хід політичних угрупувань»
10.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Михайла Шевченка, виконавчого директора Національного інституту сексології та сексуального здоров’я, координатора Української Школи сексології. Займається сексологією та психотерапевтичною практикою. Тренер з сексуальної та…

Олена Львова, кандидат юридичних наук: «Гендерна концепція суперечить самій природі права»
04.03.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олену Львову. Вона – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доцент кафедри публічного права…

Олеся Горгота, кандидат філософських наук: «Гендерна ідеологія походить від комуністичного руху»
25.02.2020

Експерти руху «Всі разом!» аналізують проблематику гендеру і похідних від цього терміну понять. У цьому процесі підготовлено серію інтерв’ю з профільними спеціалістами з галузей медицини, психології, педагогіки, філософії, сексології та юриспруденції. Представляємо Олесю Горготу. Вона – кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там само у 2007…

РОЗІГРАШ ПОДАРУНКІВ на фестівалі "Всі разом - за сім’ю" 2019