громадянський рух

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

На початку року кілька організацій ініціювали процес декриміналізації канабісу і в Україні. Їх підтримує МОЗ та комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Верховної Ради. За цей час відбулося безліч зустрічей, конференцій та семінарів з агітацією за канабіс по всій Україні. На них виступають представники міністерств, громадські активісти, представники фармацевтичних кампаній. Вони запевняють суспільство у виключній користі від конопель в медицині. Наводять приклади європейських країн. Активізувалися грантові організаії, які за рахунок міжнародних фондів, просувають політику зняття табу на тему канабісу. Спробуємо бути також об’єктивними. Наприклад у 2016 році в журналі Clinical Psychology Review вийшло дослідження, яке стверджувало, що канабіс може поліпшити стан людей з депресією і соціофобією. Натомість, досить скоро виявилося, що ці вчені отримували фінансування від канадських виробників марихуани, тому є приводи для сумнівів в їх об’єктивності. Що про

Михайло Михайлович Дюженко, лікар-нарколог вищої категорії, психіатр.
Має 15 років практичного досвіду роботи з алкогольною та наркотичною залежністю. Ми поцікавилися його думкою про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Пане Михайле, як ви ставитеся до того, що в Україні йде підготовка до легалізації марихуани під приводом наукових досліджень та медичної користі?

Я категорично проти легалізації будь-яких психоактивних речовин. Я не дуже обізнаний де саме необхідно застосовувати канабіс в медичній практиці. Проте, я можу навести безліч прикладів, коли формувалася залежність від цієї психоактивної речовини. Більше  скажу –  марихуана є тією сходинкою, яка формує залежність від так званих «важких» наркотиків.

Таким чином, зараз відбувається намагання легалізувати ще одну психоактивну речовину. Нашому уряду варто було би спрямувати свою активність на обмеження доступу громадян до алкогольних напоїв. Вони ж реалізуються на кожному кроці і у будь-який час доби. Алкоголь, як і всі інші психоактивні речовини формують залежність. Тому варто регламентувати його реалізацію, обмежувати його широкий доступ. Наркологічні захворювання, в залежності від психоактивної речовини – завжди хронічні. І нам залишається працювати над тим, щоб допомогти пацієнту зафіксувати та подовжити його перебування в стані ремісії.

Реалізація препаратів на основі канабісу буде реалізовуватися через аптеки. Ви не розглядаєте в цьому загрозу зловживань з боку їхніх власників?

Зазначу, що  в Україні доволі розповсюджена аптечна наркоманія. Фактично ми маємо у вільному доступі низку лікарських засобів, які продаються абсолютно безрецептурно. До прикладу взяти, хоча би наркотики опіумної групи: препарати, які містять кодеїн. Ця речовина замаскована під протикашльові засоби. Ось вам, до речі, яскравий приклад використання наркотичної речовини в медичних цілях. Тяжко хворі на опіумну залежність наркомани спокійно можуть придбати кодеїномісткі препарати в аптеці. Зверніть увагу, що та речовина, яка гальмує кашльовий рефлекс має використовуватися виключно при коклюші. 99% кодеїномістких препаратів мають застосовуватися лише за призначенням лікаря. А вони вільно поширюються з метою наркотизації населення. Ціла низка транквілізаторів, снодійних засобів – їх безліч і вони продаються взагалі безрецептурно. А тепер до цього хочуть додати і канабіс. Це безумовно сприятиме поширенню аптечної наркоманії.

Який перелік хвороб показано лікувати канабісом? Ви – практик з багаторічним досвідом, чи зустрічалися Вам хворі, яким було би забезпечено більш якісне лікування, використовуючи при цьому канабіс?

Я чую весь час, що канабіс планують використовувати в медичних цілях. А які саме захворювання лікуються канабісом? Я лікар-нарколог і психіатр. Маю досвід багаторічної практики. Ну треба ж офіційно надати статистику по захворюванням в Україні, зокрема тим, які потребують лікування саме канабісом – наскільки вони взагалі розповсюджені. Я не бачу обґрунтування цій новації. Навпаки, іде такий вкид в ЗМІ, у соцмережах про те, що канабіс панацея для лікування низки захворювань. Може спочатку потрібно провести наукове дослідження, забезпечити статистику та прогноз, а вже після того  пропонувати на широкий загал подібне рішення? Якщо це онконапрямок і ми говоримо про доступ до морфінів, коли вже не можна нічим окрім опіумних анальгетиків допомогти хворому – це науково обгрунтовано та підтверджено. Тут зрозуміло. А от з канабісом – нічого не зрозуміло. Чому ми не розглядаємо альтернативні канабісу методи лікуавння?

Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

 

Про статеве виховання — для сотень старшокласників Хуста
23.01.2020

20-21 січня у Хусті, що на Закарпатті, пройшов семінар на тему «Статеве виховання учнів і проблематика ЛГБТ». Організувало подію Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради за підтримки міського голови Володимира Кащука.

Понад 300 народних депутатів об’єдналися задля захисту інституту сім’ї
18.01.2020

17 січня 2020 року у Верховній Раді України ІХ скликання було створено міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина». Членами першого у 2020 році міжфракційного депутатського обєднання стали понад 300 народних депутатів України. Співголовами було обрано Святослава Юраша («Слуга народу»), Олега Волошина (ОПЗЖ), Сергія Таруту («Батьківщина»), Михайла Бондара («Європейська солідарність»), Ірину Констанкевич («За майбутнє»), Олександра Ковальова…

Рух «Всі разом!» змінює свій візуальний стиль
28.12.2019

Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» у нове десятиліття входить у новому візуальному стилі. Оновлене зображення логотипу, шрифтове написання і основні кольори.

У КМДА ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020»
20.12.2019

Круглий стіл «Сім’я та діти: київська стратегія 2020» відбувся 19 грудня у Київській міській державній адміністрації. Захід був присвячений захисту інтересів інституції сім’ї, дитинства, батьківства, материнства на території міста Київ. До участі у заході запрошено органи влади та органи місцевого самоврядування, науковці, журналісти, освітяни, представники громадськості, в тому числі дитячих і молодіжних організацій.

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
13.12.2019

13 грудня відбулося перше засідання Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.  До складу Громадської ради, що наліковує сто двадцять осіб, увійшли представники національного сімейного руху «Всі разом!» та Громадської спілки «Всеукраїнський Собор».

У Києві відбувся Глобальний Лідерський Саміт
09.12.2019

У Києві відбувся дводенний Глобальний Лідерський Саміт. Близько 400 учасників зі всієї України та з-за кордону відвідали найбільшу в світі християнську подію в сфері лідерства. 12 промов від найавторитетніших спікерів світового рівня, яскрава шоу-програма та надихаючі життєві історії лідерів, вплив яких приніс надію та зміни цілим містам. Подія, яка спорядила лідерів і управлінців інструментами творення…

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020»
20.12.2019

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «СІМ’Я ТА ДІТИ: КИЇВСЬКА СТРАТЕГІЯ 2020» (м. Київ, 19 грудня 2019 р.)   Ми, учасники круглого столу, дійшли згоди, що Київська стратегія розвитку та підтримки інституту сім’ї повинна відповідати конституційному принципу відповідальності перед Богом, нинішнім та прийдешніми поколіннями, а також будуватися на засадах суспільної моралі та традиційних для України християнських цінностях.

Що не так у Стратегії розвитку молодіжної політики до 2030 року?
29.11.2019

Міністерство культури, молоді та спорту презентувало для обговорення проект Стратегії розвитку молодіжної політики України до 2030 року (далі – Стратегія). Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» зробила експертний аналіз документу. Також Рух надіслав Міністерству свої зауваження та пропозиції щодо державної стратегії у сфері розвитку молодіжної політики. Разом із тим, маємо констатувати, що проект Стратегії містить…

Чому проект Закону № 0931 щодо протидії дискримінації загрожує основоположним правам людини
13.11.2019

Експертний коментар Громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!»

ДОРОЖНЯ КАРТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПЕРШОЧЕРГОВИХ ЗАВДАНЬ В СІМЕЙНІЙ ПОЛІТИЦІ, ОСВІТІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ
07.10.2019

З огляду на нерозривний зв’язок з історико-культурним надбанням і національною християнською традицією, з метою збереження української самобутності та формуванням вільного, демократичного, висококультурного та морального суспільства в Україні, необхідним є забезпечення на законодавчому рівні охорони та захисту духовних, моральних і культурних цінностей українського народу, серед яких людина як найвища соціальна цінність, її честь та гідність, сім’я,…

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян. На початку року кілька організацій ініціювали процес декриміналізації канабісу і в Україні. Їх підтримує МОЗ та…

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

Сергій Цвєтков про зміцнення авторитету батька - як складової стратегії підтримки сім'ї в Україні