громадянський рух

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян.

На початку року кілька організацій ініціювали процес декриміналізації канабісу і в Україні. Їх підтримує МОЗ та комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Верховної Ради. За цей час відбулося безліч зустрічей, конференцій та семінарів з агітацією за канабіс по всій Україні. На них виступають представники міністерств, громадські активісти, представники фармацевтичних кампаній. Вони запевняють суспільство у виключній користі від конопель в медицині. Наводять приклади європейських країн. Активізувалися грантові організаії, які за рахунок міжнародних фондів, просувають політику зняття табу на тему канабісу. Спробуємо бути також об’єктивними. Наприклад у 2016 році в журналі Clinical Psychology Review вийшло дослідження, яке стверджувало, що канабіс може поліпшити стан людей з депресією і соціофобією. Натомість, досить скоро виявилося, що ці вчені отримували фінансування від канадських виробників марихуани, тому є приводи для сумнівів в їх об’єктивності. Що про

Михайло Михайлович Дюженко, лікар-нарколог вищої категорії, психіатр.
Має 15 років практичного досвіду роботи з алкогольною та наркотичною залежністю. Ми поцікавилися його думкою про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Пане Михайле, як ви ставитеся до того, що в Україні йде підготовка до легалізації марихуани під приводом наукових досліджень та медичної користі?

Я категорично проти легалізації будь-яких психоактивних речовин. Я не дуже обізнаний де саме необхідно застосовувати канабіс в медичній практиці. Проте, я можу навести безліч прикладів, коли формувалася залежність від цієї психоактивної речовини. Більше  скажу –  марихуана є тією сходинкою, яка формує залежність від так званих «важких» наркотиків.

Таким чином, зараз відбувається намагання легалізувати ще одну психоактивну речовину. Нашому уряду варто було би спрямувати свою активність на обмеження доступу громадян до алкогольних напоїв. Вони ж реалізуються на кожному кроці і у будь-який час доби. Алкоголь, як і всі інші психоактивні речовини формують залежність. Тому варто регламентувати його реалізацію, обмежувати його широкий доступ. Наркологічні захворювання, в залежності від психоактивної речовини – завжди хронічні. І нам залишається працювати над тим, щоб допомогти пацієнту зафіксувати та подовжити його перебування в стані ремісії.

Реалізація препаратів на основі канабісу буде реалізовуватися через аптеки. Ви не розглядаєте в цьому загрозу зловживань з боку їхніх власників?

Зазначу, що  в Україні доволі розповсюджена аптечна наркоманія. Фактично ми маємо у вільному доступі низку лікарських засобів, які продаються абсолютно безрецептурно. До прикладу взяти, хоча би наркотики опіумної групи: препарати, які містять кодеїн. Ця речовина замаскована під протикашльові засоби. Ось вам, до речі, яскравий приклад використання наркотичної речовини в медичних цілях. Тяжко хворі на опіумну залежність наркомани спокійно можуть придбати кодеїномісткі препарати в аптеці. Зверніть увагу, що та речовина, яка гальмує кашльовий рефлекс має використовуватися виключно при коклюші. 99% кодеїномістких препаратів мають застосовуватися лише за призначенням лікаря. А вони вільно поширюються з метою наркотизації населення. Ціла низка транквілізаторів, снодійних засобів – їх безліч і вони продаються взагалі безрецептурно. А тепер до цього хочуть додати і канабіс. Це безумовно сприятиме поширенню аптечної наркоманії.

Який перелік хвороб показано лікувати канабісом? Ви – практик з багаторічним досвідом, чи зустрічалися Вам хворі, яким було би забезпечено більш якісне лікування, використовуючи при цьому канабіс?

Я чую весь час, що канабіс планують використовувати в медичних цілях. А які саме захворювання лікуються канабісом? Я лікар-нарколог і психіатр. Маю досвід багаторічної практики. Ну треба ж офіційно надати статистику по захворюванням в Україні, зокрема тим, які потребують лікування саме канабісом – наскільки вони взагалі розповсюджені. Я не бачу обґрунтування цій новації. Навпаки, іде такий вкид в ЗМІ, у соцмережах про те, що канабіс панацея для лікування низки захворювань. Може спочатку потрібно провести наукове дослідження, забезпечити статистику та прогноз, а вже після того  пропонувати на широкий загал подібне рішення? Якщо це онконапрямок і ми говоримо про доступ до морфінів, коли вже не можна нічим окрім опіумних анальгетиків допомогти хворому – це науково обгрунтовано та підтверджено. Тут зрозуміло. А от з канабісом – нічого не зрозуміло. Чому ми не розглядаємо альтернативні канабісу методи лікуавння?

Роман Аблязов, рух “Всі разом!”

 

В КАБІНЕТІ ЕКСПЕРТІВ ОБГОВОРИЛИ ДОРОЖНЮ КАРТУ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ВЛАДИ
23.08.2019

22 серпня у Києві відбулося чергове засідання резидентів Кабінету експертів. Був представлений проект Дорожньої карти першочергових завдань для новообраної влади у формуванні державної політики у сфері захисту сім’ї, освіти та інформаційної безпеки. Резолюцією засідання стало рішення провести переговори з керівництвом політичної партії “Слуга народу” та керівниками профільних комітетів Верховної Ради України.

В Кабінеті експертів обговорили законопроект про легалізацію марихуани в Україні
21.06.2019

20 червня в Києві відбулося розширене засідання Кабінету експертів. Обговорювали законопроект по декриміналізації марихуани для медичних цілей. Учасниками круглого столу стали провідні спеціалісти в галузі науки, медицини, реабілітації, силових органів та громадськості. Підсумком зустрічі стала резолюція до Міністерства охорони здоров’я та звернення до керівництва Національної поліції України.

В КАБІНЕТІ ЕКСПЕРТІВ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ДЕКРИМІНАЛІЗАЦІЮ КАНАБІСУ
11.06.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України 15 травня 2019 одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». По всій країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та з метою наукових досліджень. На початку року кілька громадських організацій ініціювали…

У Миколаєві організовано фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”
10.06.2019

У Миколаєві на центральній площі відбувся фестиваль “Всі разом – за сім’ю!”. Захід пройшов в рамках конкурсу про проведення вуличних заходів на сімейну тематику. 

КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ ПРОВІВ КРУГЛИЙ СТІЛ В МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ
07.06.2019

6 червня 2019 в Києві, у приміщенні Міністерства освіти та науки України, відбувся круглий стіл: “Децентралізація в освіті: кроки до побудови партнерської взаємодії між державою та місцевим самоврядуванням”. Захід пройшов за участі громадськості та представників Міністерства. Обговорювали нагальні питання реалізації політики децентралізації в освіті. Експертну зустріч ініціював Кабінет експертів “Всі разом!”

ЇДЕМО ДО ІЗРАЇЛЮ “ВСІ РАЗОМ!”
07.06.2019

Організація «Всі разом!» запрошує в ексклюзивний тур по Святій Землі!

ЛІКАРІ ОБУРЮЮТЬСЯ МАРИХУАНОВИМ ЛЕГАЛАЙЗОМ: ПРЯМА МОВА
03.06.2019

Останнім часом в країні розгорнулася кампанія просування ініціативи легалізації канабісу в медичних цілях та наукових досліджень. Нагадаємо, що  в Україні діє кримінальна відповідальність за обіг наркотичних засобів, зокрема канабісу. Маємо приклад низки країн, які легалізували коноплі для своїх громадян. На початку року кілька організацій ініціювали процес декриміналізації канабісу і в Україні. Їх підтримує МОЗ та…

ЛЕГАЛАЙЗ КАНАБІСУ: ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ?
30.05.2019

Комітет Верховної ради України з прав людини і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав та подав на реєстрацію законопроект «Про легалізацію використання марихуани в медичних цілях». Щоб розібратися в суті цього питання, ми звернулися до фахівців. Ми вивчили їхню думку. Пропонуємо і вам визначатися.

ПРО ДЕНЬ БАТЬКА І ВИШИВАНКУ або що не так з “офіційним” святкуванням Дня батька в Україні
16.05.2019

Не кажи “гоп”… Після 8 травня, відколи з’явилась інформація про підписання Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом акту про офіційне святкування Дня батька, багато хто заходився вітати один одного з офіційним впровадженням Дня батька в Україні, але — не я. Чому, запитаєте ви? Кому ж як не тобі та Олександру Марченко, першим слід було це зробити? Хіба не…

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДВОХ КАНДИДАТІВ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
09.04.2019

Кандидатам на пост Президента України Порошенку Петру Олексійовичу Зеленському Володимиру Олександровичу   Цим листом Громадська організація «Громадянський рух «Всі разом!» інформує про наявність потужного сімейного руху в Україні. Адже абсолютною цінністю українського народу є сім’я. Українці прагнуть боронити сімейні цінності. В останні кілька років відбувається надзвичайне масштабування сімейного руху в нашій країні. Лише у 2018…

Реабілітація героїв або життя після війни
18.03.2019

Відбулася розмова з Михайликом Віталієм Васильовичем, директором Реабілітаційного центру Святого Павла з Одеси, резидентом формації Кабінету експертів.  Приводом став унікальний досвід одеських волонтерів, які продемонстрували приклад натхненного служіння своїй громаді та країні у найтяжчий для неї час. Сьогодні – це ціла структура, яка допомагає реабілітовувати ветеранів АТО/ООС та їхні сім’ї, підтримує внутрішньо переміщених громадян та…

КАНДИДАТИ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ – ПРО СІМ’Ю, ГЕНДЕР ТА ЦІННОСТІ
14.03.2019

Експерти громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!» проаналізували передвиборні програми 39 кандидатів на пост Президента України, які опубліковані на офіційному сайті Центральної виборчої комісії. Пошук проводився за ключовими словами: сім’я, шлюб, родина, діти, ЛГБТ, ґендер, гендер, стать, одностатеві, секс, орієнтація, партнерства, батьківство, чоловік, дружина.

Київ, "Всі разом - за сім`ю!" 2018: яскраве шоу для сімей (TARABAROVA, Mountain Breeze)