Змінити історію, бо “нетолерантна”. Війна лібералізму і здорового глузду у кінематографі

Актуально
25.02.2021
Змінити історію, бо “нетолерантна”. Війна лібералізму і здорового глузду у кінематографі

Триває активне обговорення нових тенденцій у світі кіно, за якими історичних європейських постатей грають темношкірі актори. Кіномани обурюються такій політкоректності і вважають це викривленням історичних фактів. В мережі інтернет уже з’явилися жартівливі меми, де ситуація дзеркальна: темношкірого героя або азіата грає білий актор. Розпочалася інформаційна війна псевдотолерантності із здоровим глуздом.

Перший гучний скандал розгорівся навколо історичного серіалу «Велика» 2020 року про Катерину ІІ. Режисер  – Метт Шекман, країни – Великобританія та Австралія. Роль князя Ростова у серіалі зіграв темношкірий актор, також серед інших епізодичних ролей є афроамериканці. Критики вважають таке «мистецтво» образою та перекручуванням історичних фактів.

Нова хвиля обурення з’явилася через міні-серіал про Анну Болейн. Британську королеву, яка жила у 1507-1536 роках, та її брата грають темношкірі актори. Причому, у серіалі вони ніби протистоять білим героям – королю та суперниці Анни. Таким чином, англійська знать у серіалі постала у вигляді афроамеринканців.

Раніше були обурення в мережі інтернет із вибором актриси на екранізацію казки Русалочка. Замість звичної блакитноокої і рудої героїні із казки Ганс Крістіана Андерсена Disney обрав мулатку. А сам образ Русалочки змінив і в мультфільмах.

Натомість в мережі з’явилася й альтернативна позиція, яка показує всю абсурдність таких історичних видозмін у пошуках толерантності. Зокрема, якби в біографічному фільмі про азіата або темношкірого головну роль зіграв білий. Такі порівняння виглядають комічними та ще раз підкреслюють безглуздя погоні за коректністю, яка перекреслює історію.