Росія, Іран та інші порушники релігійної свободи: Трампа просять ввести санкції

Актуально
27.03.2025
Росія, Іран та інші порушники релігійної свободи: Трампа просять ввести санкції

Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) закликала президента Дональда Трампа забезпечити серйозні наслідки для урядів, які порушують свободу віросповідання. У своєму річному звіті на 2025 рік, опублікованому 25 березня, вона рекомендує адміністрації переглянути політику щодо таких країн і застосувати санкції. «Внесіть відповідні зміни в політику, щоб продемонструвати значні наслідки та заохотити позитивні зміни», — йдеться у звіті.

Документ рекомендує застосування санкцій до держав, які Держдепартамент США визнав «країнами, що викликають особливе занепокоєння» (CPCs) через систематичні порушення релігійних прав. До списку CPCs наразі входять 12 країн, серед яких Китай, Куба, Іран, Нікарагуа, Пакистан, Росія та Саудівська Аравія. Також USCIRF пропонує додати до нього Афганістан, Індію, Нігерію та В’єтнам.

Зазначається, що у 2020 році Нігерія була включена до цього списку, але згодом адміністрація президента Джо Байдена вилучила її. Водночас у країні тривають релігійні конфлікти, що призвели до загибелі десятків тисяч людей. Християни, за даними звіту, мають у 6,5 разів більший ризик бути вбитими та в 5,1 разів частіше стають жертвами викрадень. Також від насильства потерпають мусульмани та інші релігійні громади.

«Умови свободи віросповідання в Нігерії залишилися поганими», — зазначає звіт. Також у ньому йдеться про серйозні порушення релігійної свободи в Нікарагуа, де президент Даніель Ортега здійснює репресії проти католицьких священиків, закриває церкви та релігійні школи.

«Релігійні громади в Нікарагуа продовжують виявляти надзвичайну стійкість перед обличчям таких загроз. Їх члени збираються непомітно — іноді посеред ночі — щоб реалізувати свою свободу релігії чи переконань», — йдеться у звіті.

Хоча федеральний закон вимагає від адміністрацій вживати заходів проти призначених CPCs, у звіті, опублікованому USCIRF у вересні минулого року, було встановлено, що з 1998 року приблизно 164 призначення CPCs призвели лише до трьох нових санкцій і однієї «обов’язкової угоди» зі Сполученими Штатами. Було встановлено, що американські президенти часто знаходили обхідні шляхи для вжиття заходів, наприклад, звертаючись до існуючих санкцій, щоб виправдати відсутність нових дій, або просто відмовлялися від вимоги.

У своєму звіті за 2025 рік USCIRF закликає нову адміністрацію змінити цей підхід шляхом перегляду своєї політики щодо країн CPCs, у яких діють звільнення. Він також закликає офіційних осіб Трампа розглянути питання про скасування існуючих звільнень і не видавати звільнення для майбутніх призначених CPCs.

Крім того, USCIRF радить адміністрації Трампа призначити відповідальних осіб для контролю за питаннями релігійної свободи, а також відновити програму прийому біженців, що тікають від переслідувань, яку Трамп раніше припинив. Комісія складається з дев’яти членів, які призначаються президентом і Конгресом США на дворічний термін.

Варто відзначити, що до цього списку входить і Росія. Нагадаємо, що у минулому році на сайті The Christian Post вийшла стаття голови організації «Всі разом!» Руслана Кухарчука, в якій він підкреслює важливість захисту духовних та сімейних цінностей в Україні, а також важливіть свободи від російської агресії. Кухарчук закликає західних консерваторів та традиціоналістів не піддаватися російській пропаганді, яка позиціонує Росію як захисника традиційних цінностей, і підтримати Україну в її прагненні зберегти свою віру, сім’ю та свободу.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram