Парламент Казахстану попередньо схвалив заборону пропаганди ЛГБТ-ідеології

Актуально
30.10.2025
Парламент Казахстану попередньо схвалив заборону пропаганди ЛГБТ-ідеології

Казахстан зробив крок до запровадження заборони на поширення ЛГБТ-пропаганди в інтернеті або засобах масової інформації. Відповідно до запропонованих змін, порушення може каратися арештом на строк до десяти діб. Про це повідомляє Reuters.

Робоча група парламенту ухвалила поправки, що запроваджують покарання за «пропаганду нетрадиційних стосунків і педофілії». Очікується, що під час голосування на пленарному засіданні парламент, більшість якого складають депутати, лояльні до влади, підтримає ці зміни. Щоб закон набув чинності, його ще має підписати президент Касим-Жомарт Токаєв, який останнім часом неодноразово висловлював підтримку традиційним цінностям.

Підтримай нас – зроби донат!

Під час обговорення законопроєкту депутат Нурлан Ауєсбаєв заявив, що «пропаганда ЛГБТ-стосунків становить відкриту загрозу не лише суспільству, але й самій державі».

Депутат Ірина Смірнова зазначила, що закон спрямований проти поширення контенту, який формує ліворадикальні погляди у дітей: «Кожен може у своєму житті робити те, що вважає за потрібне, окрім педофілії, звісно. Але не потрібно цієї пропаганди. Ви не бачили, а я бачила книги в бібліотеках, де пропагується ЛГБТ, де принц закохується в принца, два хлопчики – цього повно. Є мультфільми, які дозволяють до показу, є журнали, комікси, де все це насправді пропагується».

Також Смірнова відкинула твердження про те, що закон є копією російського аналога: «Чому російського? У нас закони пишуть самі депутати і застосовують їх у межах власного бачення цієї теми», – відповіла вона на запитання журналіста.

Фільмам і книжкам на ЛГБТ-тематику планують присвоювати спеціальне маркування, а порядок обмежень визначатиметься підзаконними актами Міністерства культури.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram