Міська рада британського Сандерленда відмовилася вивішувати ЛГБТ-прапор

Актуально
01.06.2026
Міська рада британського Сандерленда відмовилася вивішувати ЛГБТ-прапор

Міська рада британського Сандерленда заявила, що над будівлею мерії ніколи не майорітиме прапор «Прайду». Натомість протягом усього року там вивішуватимуть прапор Англії (прапор Святого Георгія) та державний прапор Великої Британії. Про це повідомляє BBC.

Про це депутати від Reform UK у міській раді Сандерленда оголосили після того, як підняли англійський прапор біля громадської будівлі. Член кабінету з питань культури, туризму та спадщини Сієра Гадспіт заявила: «Будь-який прапор, що майорить біля органу влади, має представляти нашу націю та нашу країну загалом, а не окремі групові інтереси».

Підтримай нас – зроби донат!

У партії також заявили, що над мерією вивішуватимуть лише «національні та муніципальні прапори, які представляють нашу країну, спадщину та ширшу громаду. З цієї причини прапор «Прайду» ніколи не буде піднятий над будівлею мерії».

Партія Reform UK здобула владу на місцевих виборах у травні, поклавши край більш ніж 50-річному контролю ради з боку Лейбористської партії. Гадспіт, яка також є прессекретаркою Reform у Сандерленді, наголосила, що заява була зроблена тому, що раніше прапор «Прайду» піднімали на початку так званого «Місяця гордості», який триває протягом червня.

«Прайд давно перестав бути виключно святкуванням прав геїв. Він дедалі більше перетворюється на політичний захід, який використовується для просування певних ідеологій, до яких багато людей, зокрема й багато представників ЛГБТ-спільноти, не хочуть мати жодного стосунку… Ми твердо дотримуємося позиції, що це не є нашим пріоритетом», – сказала Гадспіт.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram