ЛГБТ-прапори важливіші за пандуси: між безбар’єрністю та профанацією

Актуально
04.06.2025
ЛГБТ-прапори важливіші за пандуси: між безбар’єрністю та профанацією

Нещодавно Київська міська державна адміністрація (КМДА) спровокувала значний суспільний резонанс, змінивши свої аватарки в соцмережах, додавши на них ЛГБТ-прапори. Щоправда, він довго не провисів – через обурення суспільства на наступний день вони прибрали ідеологічну айдентику. Але позицію не змінили – пояснили, що це «черговий крок на підтримку політики рівності, толерантності та безбар’єрності».

Також в окремому дописі написали: «Безбар’єрність – це не лише про фізичний доступ. Це і про можливість кожної людини почуватися в місті своєю, прийнятою і захищеною, бути почутою, впливати на рішення, брати участь у житті міста без страху стигматизації чи дискримінації».

Підтримай нас – долучайся або зроби донат!

Це викликало широкий резонанс у суспільстві. Адже по-перше — ситуація з безбар’єрністю у столиці жахлива. А по-друге — поєднання теми ЛГБТ та теми безбар’єрності є абсурдною.

«Аморальним політикам і чиновникам легше розфарбувати свій логотип у політичний комсомольский шестиколор, ніж нарешті запустити масово великі автобуси на маршрути і перебудувати всі зупинки і бордюри так, щоб будь-які візочники могли без проблем дістатися в будь-яку точку міста громадським транспортом», — написав голова організації «Всі разом!» Руслан Кухарчук.

Артем Рудень, ветеран з пораненням хребта та голова благодійного фонду «Шокер», також виступив з гострою критикою такої риторики. В розмові з журналістом руху «Всі разом!» він зазначив: «Безбар’єрність — це для людей, які отримали поранення тіла, які пересуваються на кріслах колісних, на протезах… Це умови для таких людей, щоб потрапити в аптеку, банк, кафе, в будь-яку структуру… Я не можу зрозуміти, при чому тут безбар’єрність до ЛГБТ».

Рудень також наводить приклад абсурдності системи: «Я собі в під’їзді вибивав пандус. Рік я його чекав. Щоб я міг самостійно виїхати». А ще наголосив, що для його побратима, якому потрібен навіть не один, а два пандуси, влада відмовляє через «відсутність коштів». «Я знайшов спонсора, бізнесмена, який погодився профінансувати, а мені кажуть: “Ми ж вам дозволу ще не дали”».

Особливе обурення в Рудня викликає цинічне поєднання теми ЛГБТ із безбар’єрністю. «Я не розумію, як вони змогли ЛГБТ прирівняти до безбар’єрності. В чому їхня безбар’єрність? Я хочу задати питання всій нашій владі…». Він неодноразово наголошує, що ветерани опиняються у повній ізоляції без пандусів, без підтримки, тоді як адміністрація займається символічними акціями.

Щодо ЛГБТ-пропаганди Рудень заявляє прямо: «Я не розумію, коли в країні йде війна, а вони готують паради. Логіка? Ми йшли на війну за родину, за сім’ю, за державу, щоб народжувалися дітки… Моя дитина відкриває TikTok, а там сидить накрашений чувак і щось розказує».

У підсумку, звертаючись до українців і влади, Артем закликає не марнувати кошти на паради і ідеологічні кампанії: «Влада має займатися найпростішим — зробити пандуси. Навіть якщо там сьогодні немає ветерана — завтра буде. Людина має змогу хоча б виїхати на вулицю і побачити світло життя. А не бути замкненою в квартирі».

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram