Атака на Ірину Федишин – класичний приклад мови ворожнечі, дискримінації і цькування   

Майже три тижні українська співачка Ірина Федишин перебуває в центрі резонансу. Артистка в одному з інтерв’ю висловилася на підтримку природної сім’ї та християнських цінностей. ЛГБТ-угрупування, звісно, не змогло проігнорувати ситуацію, коли хтось наважився порушити спіраль мовчання і артикулював свою думку, протилежну ідеології гомосексуалізму. Попри шалену хвилю організованої ненависті, Ірина тримається своєї позиції, не вибачається, не спростовує свої слова, не намагається йти всупереч власним цінностям, переконанням та Біблійній істині. Така твердість, звісно, не подобається окремим спільнотам, тому ліві активісти через своїх блогерів вдаються до ганебних методів цькування артистки і навіть її сина. Усе це співачка пояснює просто: «Аналізуючи все, що зараз відбувається, я розумію, що комусь Ірина Федишин дуже не зручна зі своєю проукраїнською позицією. Це війна і війна на усіх фронтах». А дивуватися дійсно нема чому, адже ЛГБТ-угрупування вже не раз підтверджувало свою антиукраїнську позицію, в тому числі і в період повномасштабної війни.

З чого все почалося?

Ірина Федишин – відома українська співачка. Її хіти виконують на сімейних вуличних фестивалях, родинних святах, урочистих подіях. Перший альбом вона випустила в 2007 році. Серед найбільш популярних пісень Ірини такі твори як: «Розстріляна весна», «Лише у нас на Україні», «Калина», «Малесенькі долоньки», «Батьки мої», «Україна колядує» тощо. Співачка збирає повні концертні зали в містах Україні, а також за її межами. І навіть зараз, з 25 травня по 12 червня, Ірина Федишин перебуває в різних країнах з туром по Європі. Зібрані кошти артистка передає на потреби ЗСУ, це робила і раніше, про що звітувала.

Через свій багаторічний зірковий досвід та професіоналізм, Ірину запросили стати одним із членів журі в конкурсі Євробачення-2022 від України. Обговорюючи роботу українського журі в розмові з журналісткою Аліною Доротюк, Ірина зокрема назвала гомосексуалізм – гріхом. Адже ЛГБТ-тематика є активно представленою на «Євробаченні». Федишин в інтерв’ю сказала буквально наступне: «ЛГБТ-спільнота для мене – це те, що я не розумію, для мене це великий гріх. Але я цих людей не засуджую, тому що це їхнє життя і вони самі його руйнують. Якщо вам так подобається… Ми всі будемо відповідати перед Богом. Я – духовна людина і я чітко знаю, що це – важкий гріх. Але кожен робить висновки. Ми всі люди різні, ми не святі, всі грішать. Будь ласка, вам подобається себе руйнувати – руйнуйте».

Цькування Ірини та штучний резонанс

Першими на критику гомосексуального способу життя з вуст української артистки відреагували так звана «травесті-діва Монро», Анастасія Приходько, MELOVIN. Їхні цитати розтиражували національні ЗМІ, надаючи події суспільної значимості та штучно роздуваючи сенсацію. Зокрема, трансвестит, що видає себе за жінку, написав на своїй сторінці в фейсбук: «Ну сиди в своєму маленькому храмі, співай для духовних вірян та не лізь в ту гейропу.  Ні, треба ж всратися». Цим він образив не лише співачку, але і всіх християн. До речі, бути трансвеститом в нинішній час дуже вигідно – тебе ніби й не мобілізують, бо ти психічно хворий, і можна за рахунок здорових чоловіків-захисників вільно гуляти вулицями столиці з бокалом шампанського. Власне, так і робить Монро і не соромиться це публікувати на своїй сторінці в фейсбук.

Співачка Приходько відкрито написала в себе на сторінці погрозу для Ірини: «Ну ніколи я не бачила, щоб людина себе власноруч так швидко закопувала…». Сама ж вона відкрито підтримує ЛГБТ-угрупування, а журналісти-розслідувачі та й навіть громадськість, що стежить за музикою, згадує, як Приходько представляла Росію на Євробаченні в 2009 році. Тоді вона співала твір  українсько-російською мовою, створюючи образ братніх народів. А потім швидко «перевзулася» в патріотку.

Цькувати  Ірину взявся й  MELOVIN. Це той, що цілувався з чоловіком на сцені Atlas Weekend. В програмі “Слава+” на Люкс FM Ірині Федишин та її «гомофобним поглядам» виділили цілий ефір. Там MELOVIN не підбирав формулювань: «Дуже багато прикривається моментом, що вона має право, це її думка. Всрата, нікому не потрібна думка, бл*дь Іринки Федишин. Кому потрібна ота твоя думка? По-перше, ти публічна людина, ти повинна знати, як твої слова, твої дії будуть потім запроваджуватись в голову українців, свідомих українців, або навіть не свідомих українців. Як на ці слова будуть реагувати інші люди, твої прихильники, які теж можуть бути представниками ЛГБТ-спільноти. Це треба розуміти. Ти кажеш про те, що: “Я не хочу нікого ображати, я за любов, за чистоту, за антигріховність”… Ну дурепа дурепою, я не знаю».

Фактично співак вкотре артикулював сутність ЛГБТ-угрупування: нетолерантна, критична позиція щодо гомосексуального способу життя повинна бути розкритикована настільки, щоб в українців не виникало бажання піднімати голос за природні цінності. Так діє технологія спіралі мовчання: люди мовчать про свої погляди, вподобання, цінності, бо вважають, що вони в меншості. ЛГБТ-угрупування намагається нав’язати таке мовчання, щоб як каже MELOVIN «ти публічна людина, ти повинна знати, як твої слова, твої дії будуть потім запроваджуватись в голову українців, свідомих українців, або навіть не свідомих українців». Саме тому усіх публічних людей, які наважилися висловитися проти, піддають cancel culture, аби знищити їх як особистість. Разом з тим, через блогерів та лідерів думок просувається ідея толерантності до ЛГБТ.

Ірина Федишин на закиди про «дурепу» відповіла більш ніж достойно: «Ви вимагаєте толерантності до себе, натомість принижуєте людину, у якої інша думка. Гомосексуалізм – це важкий гріх! Подобається вам це чи не подобається, – навчіться бути толерантними з людьми, які так вважають і керуються Біблією у житті».

Пізніше до критиків позиції Ірини додалася Ольга Полякова, Анна Трінчер, Олексій Суханов. Перша назвала Ірину – «середньовіччям», а Трінчер повторила думку MELOVIN: «Публічно висловлюватися публічній особистості проти ЛГБТ не можна». Власне, Федишин не злякалася такої критики від колег, а заявила, що продовжуватиме співати попри все.

Tik-Tok-бум з «Малесенькими долоньками» та неповнолітній син Федишин

В інстаграм-дописі на своїй сторінці Ірина Федишин привітала свого сина з Днем народження. Серед іншого, вона написала так: «У свої 11-ть ти дізнався і побачив, який світ буває несправедливий і жорстокий, скільки у ньому зла і брехні. Ти дізнався, що таке веселковий прапор і його значення. Ти дізнався, що цей прапор, насправді, зовсім не веселковий. Ти побачив наскільки люди під таким прапором можуть бути агресивними, наповненні ненавистю і займатися булінгом у мережах. Але я хочу тобі сказати, що крім світу, де панує ненависть та агресія, є світ, де панує радість, любов і мир. Будь завжди сумлінний і чесний сам зі собою. Це допоможе тобі, навіть, у найтемніші часи не опускати руки і зберігати силу духу. Щоб там не сталося, завжди тримайся не людей, а Христа. Хай береже тебе Господь».

Після цього допису, на Ірину спрямували нову хвилю атаки. Тепер майданчиком для хейту обрали Tik-Tok, а жертвою вже не співачку. Вона виявилася міцним горішком для ЛГБТ-угрупування, тому діяти вирішили через висміювання її неповнолітнього сина. Блогер-мільйонник і гомосексуаліст Олег Машуховський має 3,3 млн підписників в Tik-Tok. В основному його аудиторія – діти та молодь. І саме він на своїй сторінці створив кілька змонтованих дописів про сина Ірини: в одному з них син через 15 років ніби крокує в гей-параді під пісню «Малесенькі долоньки», а в іншому – син в рожевому вбранні із жіночою зачіскою на голові няньчить дитину.

Ще з десяток дописів блогера-гея присвячені брудному хейту проти Ірини та її сина. Втім, навіть самі підписники у коментарях просять припинити цей булінг.

Просімейна та проукраїнська позиція співачки для ЛГБТ – як червона ганчірка для бика

Віртуозний піаніст та композитор Євген Хмара в коментарі вступився за свою колегу Ірину Федишин. Серед всього іншого, він написав: «Наша Україна і відрізняється від сусіда тим, що ми маємо свою думку, у нас є воля і право вибору. Саме тому я поділюся своїми суб‘єктивними думками, а ваше право погоджуватись зі мною, чи не погоджуватись! Я ніколи не чув від артистки, за її 15 річну кар‘єру, жодної російськомовної пісні. Більше того скажу, я знаю ситуації, коли саме через українську мову артистку не хотіли запрошувати на ті чи інші фестивалі чи концерти в Україні!» Звичайно, Ірину в коментарях підтримують й інші користувачі.

Сама ж Ірина Федишин такі атаки пояснює просто: «Аналізуючи все, що зараз відбувається, я розумію, що комусь Ірина Федишин, дуже не зручна зі своєю проукраїнською позицією. Це війна і війна на усіх фронтах. У мене довгий творчий шлях, і він більше патріотичний ніж творчий. Моя проукраїнська позиція завжди була чіткою і ясною».

Відсутність толерантності, безліч хейту, суцільна мова ворожнечі – все це у виконанні ЛГБТ-угрупування яскраво демонструє їхню людиноненависницьку сутність.

Ольга Дацька, аналітик Кабінету експертів.

Дацька Ольга, Кабінет експертів