Зміни у політиці США. Як працювати з консерваторами там? Яна Матвійчук у Кабінет експертів

Експертиза
12.03.2025
Зміни у політиці США. Як працювати з консерваторами там? Яна Матвійчук у Кабінет експертів

Внутрішньополітична революція у США суттєво впливає на зовнішню політику країни, зокрема й на відносини з Україною. У новому випуску програми Кабінет експертів обговорили ключові зміни в американському суспільстві, їхній вплив на підтримку України та поширення російської пропаганди.

Підприємець, експерт з вільної економіки та американіст Яна Матвійчук зазначає, що Україна не може дозволити собі конфронтацію зі США, адже це невигідно жодній зі сторін. «Нам не можна сваритися зі США, хоча нас хочуть посварити. Проте, в будь-якому випадку, це не вигідно нікому», – каже вона.

Також підкреслює, що російська пропаганда активно працює на території Америки. За її словами, лише у 2024 році Росія витратила близько 4 мільярдів доларів на просування своїх наративів у США, тоді як Україна не інвестувала в інформаційну протидію жодних ресурсів.

Зокрема, одним із найбільш поширених російських наративів є твердження, що Україна – це проєкт демократів . Відповідно до цього міфу, країна нібито має соціалістичну економіку, відсутність капіталізму, пропагує антихристиянські та антисімейні цінності. Також серед дезінформаційних тез: в Україні діє диктатура, скасовані вибори, війна використовується як інструмент відмивання коштів, а влада закриває церкви.

Протягом свого перебування у Вашингтоні Яна Матвійчук та її колега провели близько 70 зустрічей із представниками американського суспільства, лідерами думок, щоб розвінчати ці міфи. За її словами, після розмов багато співрозмовників змінили своє сприйняття України.

Однак російська пропаганда впливає не лише на США, а й на українське суспільство. «Зараз з ким не поговориш, Трамп антихрист, російський шпигун і взагалі там все продасть. Але це теж не зовсім правда. Тобто те, на чому зараз роблять акцент ЗМІ. Суспільство зараз на гойдалці, але ми взагалі не маємо звертати увагу на ту гойдалку, яку влаштовує Трамп», – говорить Матвійчук. Вона застерігає від емоційних оцінок та наголошує, що варто уникати інформаційних маніпуляцій.

Щодо угоди про земельні надра України, зауважує, що вона могла б стати історично важливою подією, однак через затягування переговорів та постійні зміни умов угода стає менш вигідною і партнерською для України.

Що робити українцям в умовах інформаційного тиску? Яна Матвійчук дає дві основні поради: по-перше, зберігати спокій, по-друге, критично аналізувати інформацію.

У новому випуску також проаналізували корупційні скандали, пострадянські проблеми української економіки і чому американці люблять Трампа.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram