«Карантиноскулінг» по-українські

Експертиза
22.05.2020
«Карантиноскулінг» по-українські

Новий випуск програми КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ про українські реалії розвитку сімейної освіти. Гість в студії: Альбіна Паренюк — співзасновник Міжнародної асоціації для розвитку християнської освіти (МАРХО).

З 1 вересня 2019 року в Україні стало можливим навчати свою дитину вдома. Ця форма освіти отримала назву сімейної. За новим законодавством, сімейна освіта, екстернат і педадогічний патронаж — вважаються індивідуальною освітою. Педадогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейна освіта – це тільки консультації і оцінювання. Сімейна освіта і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейну мають право всі, а екстернат – це виключний перелік осіб. Щоб організувати сімейне навчання вдома, достатньо принести відповідну заяву до школи за місцем реєстрації. Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план та проведуть з батьками, і з дитиною консультацію. А наприкінці семестра на таких дітей чекатиме оцінювання знань.

В програмі ми говоримо про те, чому «карантиноскулінг» — це не сімейна і навіть не дистанційна освіта. А українська школа, в умовах виклику, не змогла забезпечити школярам безперервність надання освітніх послуг. Діти залишилися вдома, а батьки — в більшості, не готовими до навчання вдома. Серед іншого, розказуємо про незацікавленість МОН розвитком сімейної форми освіти та відсутність офіційної статистики про кількість хоумскулерів в Україні. Про труднощі, які зустрічають батьки, коли заявляють про своє бажання навчати дітей самостійно. Знайомимо глядачів з українським рухом хоумскулерів та їхніми планами про об’єднання. В ході програми, експерти зазначили, що говорити про сімейну форму освіти потрібно виключно, як складову питань про українську сім’ю. Тобто, хоумскулінг — не просто про здобуття дітьми середньої освіти вдома, а взагалі — про інстит сім’ї і ставлення до нього з боку держави.

Про це та набагато більше, дивіться у новому випуску програми КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ: «Карантиноскулінг по-українські» .

Читайте також статтю на сайті Кабінету експертів: «Школьное обучение дома: как и зачем»

ПІСЛЯМОВА
Кабінет експертів руху “Всі разом!”– формація лідерів, управлінців і галузевих експертів, які генерують нові ідеї і реалізують найкращі рішення для державних трансформацій і суспільних перетворень.Щотижня канал Кабінету експертів в YouTube публікує свіжі аналітичні прогнози профільних галузевих експертів. Кожний коментар, інтерв’ю чи тематична програма, які представлені на нашому каналі, провокують широкий дискурс і суспільний резонанс. Нестандартний погляд на соціально-політичні, економічні та культурні процеси в Україні, обговорення проєктів готових рішень, актуальні коментарі про головне тощо. Тільки тут концентруються авторитетні думки найкращих експертів України.

Підписуйтеся на наш канал!
Не пропустіть публікацію нових програм «КАБІНЕТ ЕКСПЕРТІВ»!