«Всі разом! Сесії» в Запоріжжі: навчалися творити зміни

Актуально
15.05.2017

«Всі разом! Сесії» – триденне навчання по темі суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей. З 11-13 травня 2017 в Запоріжжі навчалися представники різних церковних і громадянських організацій, фахівці і експерти в ключових суспільних галузях. Метою навчання стало підготувати фахівців, які будуть здатні творити зміни для утвердження християнських цінностей в суспільстві.
 

Близько 20 учасників стали активними слухачами курсу поглибленого навчання по темі всеохоплюючих перетворень на основі християнських цінностей. Впродовж трьох днів викладалося 6 тем про сім’ю і шлюб, медіа та комунікації, громадянську активність і культуру, освіту та інновації, політику і владу. Викладачами були авторитетні експерти з успішною практикою в своїй сфері.


Тему медіа та комунікації на “Всі разом! Сесіях” розкривали Сергій та Ганна Шевченки, редактори міжнародного журналу “Нове покоління”. Говорили про формування іміджу церкви чи організації. Як здолати негативні явища сформованого негативного іміджу. В чому різниця між внутрішніми і зовнішніми комунікаціями? Секулярні ЗМІ — вороги чи друзі? Як ефективно комунікувати з медіа партнерами для реалізації власних задач? Наприкінці заняття, учасники навчилися писати прес-релізи подій. “Метамодернізм на сучасному етапі створює можливість впливати без обмежень. Ми повинні оволодіти всіма ресурсами для того, щоб створити безпечний і світлий простір інформації навколо нас”, – зазначив Сергій Шевченко.

Віталій Євтушенко, віце-президент Асоціації професійних капеланів України на “Всі разом! Сесіях” розкривав ресурс громадських організацій, як інструмент для лобіювання християнських цінностей в суспільстві. Про те, де шукати ідею для старту? Звідки вона приходить – це внутрішній поклик чи нав’язана кимось ідея говорив Віталій Євтушенко з учасниками сесій. На власному досвіді заснування громадської організації, викладач показав як обійти “підводні камені” в цьому процесі. Поділився принципами формувати команди однодумців і групи підтримки. Навчив передавати бачення і шукати партнерів. Планування роботи організації – це процес чи продукт – в чому різниця? Як планувати процес особисто, командно і в співпраці з партнерами, додав пан Віталій. Всі учасники оволоділи практичними навичками стратегічного планування.

“Дуже вражена! Пишаюся викладачами і радію з того, що такі люди є в Україні! Отримала потужну мотивацію і мету куди рухатися далі”, – так прокоментувала свою участь в сесіях Ганна Селюкова.

Ірина Жабровець, заступник директора Міжнародного альянсу для розвитку християнської освіти говорила, що освіта заснована на християнських цінностях не обов’язково є теологічною. Важливо розуміти різницю форм приватних і державних закладів освіти. В чому переваги приватної освіти перед державною? Необхідно шукати новітні програми і досвід ефективних форм освіти для впровадження в Україні. Християни повинні створювати якісні освітні продукти для широкого загалу. Про те, як створювати навчальні заклади засновані на християнських цінностях, інтегрувати біблійних світогляд в загальноосвітні предмети — говорили і активно відпрацьовували навички на сесії по освіті та інноваціям.

Олександр Вялов, пастор церкви “Жива надія” говорив про християнську основу сучасної цивілізації. Разом з викладачем учасники вивчали витоки цивілізації і як долати негативні явища прогресу? Як стати цивілізуючою людиною? Зрозуміли, що саме вчені – християни заклали основу для сучасної цивілізації і піднесли цінність людського життя як фундаментальну для суспільства. Сексуальні революції в історії – протест проти цінностей і консервативних поглядів. Переведення цінностей із розряду фундаментальних в розряд відносних – така мета сексуальних революцій. Використання подібних технологій дозволяє контролювати суспільство і формувати антагоністичний світогляд по відношенню до християнських цінностей. Не менш цікаво говорилося і про освіту в аспекті її культурального значення. “Знання без виховання – це меч в руках злодіїв”, – так висловився викладач. Відсутність цінностей в суспільстві – це проблема якості освіти.

Михайло Мартинов, міський голова Вуглегірська викладав на тему лідерства і політики в житті християнина. Чи є місце християнам в політиці? Як формувати передвиборчу програму і реалізовувати діяльність в сфері політичної активності? Пан Михайло розкривав алгоритми і стратегії походу у владу. Учасники дізналися про етапи підготовки передвиборчої кампанії. Чим відрізняється передвиборча кампанія від виборчої? Рольові ігри в групах передали активні навички підготовки передвиборчої програми і навчили узагальнювати народні очікування від політиків.



“На сесіях моє мислення змінилося! Україні потрібні професіонали і реформатори, які усвідомлюють свою значимість, кваліфіковані і готові до активних дій вже сьогодні!”, – говорить Надія Писаренко.


“Подача матеріалу була динамічною, тому навчання не втомлювало. Навпаки, з кожним днем підсилювало “ефект спраги”. Учасники легко сприймали інформацію і включалися в процес активного навчання. Чудова група і висококласні викладачі! “Всі разом! Сесії” в Запоріжжі відбулися!”, – говорить Роман Аблязов, організатор “Всі разом! Сесій”.

Фото “Всі разом! Сесій” в Запоріжжі ТУТ.

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram