В Києві відбувся Форум для віруючих політиків і держслужбовців

Актуально
29.01.2018

26 січня у Києві відбувся Християнський громадянський Форум. На стратегічну подію зібралися віруючі політики, державні службовці, депутати та громадські діячі. Мета – спільне напрацювання стратегії найкращих перетворень для міст і держави на основі християнських цінностей. Авторитетні державні діячі та провідні експерти поділилися власним досвідом та надали учасникам дієві інструменти.

Першим спікером заходу став Стів Вебер, президент Асоціації «Еммануїл», регіональний директор CBN. Він розповідав про стратегію семи гір для України. Йдеться про стратегічні гори-вершини: держава, освіта, медіа, сім’я, релігія, бізнес, мистецтво.  Саме ці галузі формують культуру кожної нації. І той, хто перебуває на вершині гори, має вплив на суспільні процеси.  Закликав християн-професіоналів підніматися вгору і діяти.

Руслан Кухарчук, організатор Форуму і голова громадянського руху «Всі разом!», презентував доповідь на тему «Алгоритм та інфраструктуру перетворень».  За його словами, будь-які зміни завжди здійснює мала група людей. При цьому вони повинні мати такі характеристики: вмотивованість, кваліфікованість, пасіонарність, організованість, системність. Алгоритм будь-яких змін виглядає наступним чином: 1) осмислити і сформулювати суть перетворень; 2) зібрати пул однодумців; 3) мати чіткий план дій та починати діяти.  Якщо говорити про інфраструктуру, то промовець запропонував таку формулу: Інститут громадянського суспільства, ангажуючи засоби масової інформація, залучаючи фінансовий ресурс, впливаючи на рішення органів влади і суспільні настрої, формує бачення змін і втілює його в життя.

Далі слово взяв Ігор Плохой, перший заступник міського голови Кілії, з темою «Віруючі люди у владі і політиці: етичні принципи і високий професіоналізм». Він звернув увагу на необхідність підвищення рівня віруючих людей в освіті, професії, етичних характеристиках, мати високі моральні якості.  Запропонував символ літака, який має два крила: висока мораль та професіоналізм. «Україна переживає складний глибинний процес.  Зміни прийдуть, це неминуче.  Від того, яке місце займає Церква в країні, залежить якість цих змін», – зауважив пан Ігор. Цю тезу підхопив Михайло Дяденко,  помічник народного депутата Оксани Білозір. Він розповів про рух національних молитовних сніданків у парламенті та обласних адміністраціях.

Після обіду слово взяв керівник юридичного департаменту політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Віталій Грень. Його тема – «Об’єднані територіальні громади: законодавство та інструменти реалізації».  Спікер висвітлив головні передумови децентралізації влади та необхідність цього процесу. Серед іншого, це призведе до ефективнішого використання фінансів на містах і активнішого залучення місцевих громад до самоврядування. Промовець нагадав слова пророка Єремії 29:7: «І дбайте про спокій міста, куди Я вас вигнав, і моліться за нього до Господа, бо в спокої його буде і ваш спокій».

Максим Слободян, депутат Фастівської міської ради, поділилися з учасниками власним досвідом участі та перемоги на місцевих виборах. Спікер наголосив: «Християнин, який йде у владу, повинен мати серце служителя, що є головною умовою його діяльності». В унісон додав Григорій Євтушенко, депутат сільської ради Михайлівської об’єднаної територіальної громади у Черкаські області. Він поділився власним досвідом участі у виборах у невеличкому населеному пункті.

Олександр Мазурчак, перший заступник Міністра з питань ЖКГ України (2008-2010), перший заступник голови КМДА (2010-2013), доповідав на тему «Державний менеджмент і міська політика: досвід і рекомендації».  Він зазначив, що Україна – благословенна держава, але великі проблеми виникають через неефективне управління країною і містами. Спікер наголосив на двох обставинах: 1. У вищого керівництва країни не вистачає політичної волю та правильної мотивації. 2. Люди не мають запиту на чесних політиків.  «Ми повинні на містах будувати Боже царство – робити найкраще, що у наших силах», – наголосив Олександр Мазурчак, який очолює партію «Наш Край».

Особливо динамічно тривало ток-шоу з двома мерами та профільним експертом. Роман Полікровський, міський голова Збаража (БПП), та Олександр Яковлев, міський голова Скадовська («Самопоміч»), та Руслан Рохов, засновник «Школи мерів» – тримали увагу аудиторії протягом години.

Роман Полікровський розповів власну історію того, як він став міським головою. Також поділився із аудиторією думками про те, якими принципами має керуватися очільник міста. Голова міста Збараж заявив свій девіз:  «Я – боржник усім!». Своєю чергою Олександр Яковлев розповів про основні досягнення у своєму місті, а також закликав бути максимально уважними в своїй діяльності, вивчити профільні закони та виконувати їх.

Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді і спорту, розповів про алгоритм громадських звернень, проектів та ініціатив. Він надав практичні інструменти для громадських активістів щодо спілкування із державними органами влади. Додав на цю тему й Андрій Рибалко з Київської обласної державної адміністрації.

Ця стратегічна подія у сфері державного управління та місцевого самоврядування проходила у рамках «Всі разом! Форуму», який відбувається у Києві щороку у січні.

Фото ТУТ. 

Щоб першими отримувати перевірену інформацію та компетентні експертні коментарі, підпишіться на наші офіційні канали у Viber та Telegram