громадянський рух

Вмираючі діти як вирок системі

annahopko1

Важкохворі діти не можуть запропонувати мільйон доларів депутатам за голосування на їхню користь за пакет законопроектів, який дозволить добудувати першу в країні сучасну дитячу лікарню в Охматдиті.

 

Не можуть, бо їх батькам ледь вистачає грошей аби дістатися з регіонів до Києва. Не те, що вже осилити 150-200 тисяч євро на дорогу трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора в Білорусі чи Росії, де, на відміну від України, вже давно роблять такі операції.

Ситуація навколо пакету законопроектів під назвою «Гроші з пива на Охматдит»  показала справжні обличчя багатьох політиків, які публічно кричать про любов до дітей, а насправді гальмують, ігнорують чи забалакують це питання.

Ohmadit1

 

Ідея пакету законопроектів проста – підвищити акцизи на пиво, як це зробила Росія в 2009 році, та спрямувати додаткові кошти на завершення модернізації Національної дитячої лікарні «Охматдит».

Хтось скаже, що це погано для цілої пивної галузі. Але чи є це погано для здоров’я українців? Звідки брати гроші, коли в бюджеті діри, а діти помирають щодня.

Це ініціатива, яка визріла всередині групи волонтерів, знайшла підтримку у представників всіх парламентських фракцій. Але реалізація цієї ініціативи – а фактично ледь не єдиного шансу нарешті добудувати лікарню – сьогодні залежить від політичної волі конкретних людей, до яких хочеться звернутися персонально.

Вікторе Федоровичу! Як президент та гарант Конституції, в якій захищено право дітей на лікування, ви обіцяли добудувати новий комплекс національної лікарні «Охматдит» .

Про це ви сказали у коментарі волонтерові Ганні Гопко після прес-конференції 1 березня. Ви ствердно мовили: «Обіцяю!«.

Діти і батьки важкохворих дітей мріяли б вас побачити в Охматдиті. Думаю, що побачене – а це не лише 100 річні стіни із грибком, а дитячі очі, які з оптимізмом дивляться у невідоме майбутнє, не залишило б байдужим!

Діти не будуть плакати, діти не будуть жалітися. Важкохворі діти після хіміотерапій сильніші за нас, здорових…Не вірите, приїжджайте!

Шановна пані Акімова! Ви доклали найбільше зусиль до творення Програми економічних реформ президента, де зокрема сказано: «Програмою економічних реформ Президента передбачено створення стимулів для здорового способу життя населення, зокрема, через підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби зі спрямуванням їх до спеціального фонду державного бюджету з подальшим використанням для фінансування заходів охорони здоров’я«.

Пані Ірино, запрошуємо Вас в Охматдит! Спілкування з дітками додасть рішучості.

Шановний пане Азаров! Ви декілька разів приїжджали в Охматдит, кожен раз зміщуючи графіки завершення будівництва. Зараз думаю, що з відсутнім фінансуванням і в 2015 не буде лікарні, хоча планували на кінець року?

Минулої осені ви голосно говорили журналістам (перед виборами) – ну, що дивіться будуємо? Не те, що опозиція балакає. Проте уже весною цього року Опікунська рада заявила про відсутність грошей та зупинку будівництва.

За 6 місяців цього року перерахували лише 60 мільйонів із 95 і це заборгованість за минулий рік. Темпи будівництва реально призупинені.

Чому Кабмін не виконує розпорядження президента від 24 квітня 2013 року про безперебійне фінансування «Охматдиту» ?

Знаємо, що ваші чиновники наполягають на кредитуванні під державні гарантії. Вам самому від таких порад не смішно? Навіщо затягувати країну в кредитний зашморг?

У 2011 році ви отримали спеціальний приз «Золоте гальмо» в рамках анти премії «Золота коса» від Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну». Тоді Кабінет Міністрів замість того, щоб бути рушієм позитивних змін, був гальмом, що заважало громадським організаціям та активістам захищати здоров’я громадян.

Справа в тім, що Кабмін на рік відтермінував появу фотоілюстрацій наслідків «тютюнових» хвороб на пачках сигарет, не підвищував акцизи на тютюнові та алкогольні вироби, скасував Державну цільову програму зі зменшення негативних наслідків тютюнокуріння, тощо.

Пане Сергію Арбузов! Допоможіть! Це не складно, зважаючи на ваш особистий вплив на економічний блок уряду. Ви ж, напевно, наш майбутній прем’єр!

Шановний пане Віталію Хомутинник! Як впливовий голова комітету з питань податкової та митної політики, ви надто обачно відреагували на законопроект з підвищення акцизів на пиво. 30 днів комітет бив байдики, затягуючи процес розгляду. А потім ви розродилися своїм законопроектом, який пропонує наповнення бюджету із підвищення акцизів на алкоголь та тютюн, знижуючи ставки акцизів на пиво.

А також звертаємося і до Євгена Геллера! Голова бюджетного комітету, який неодноразово виступав проти збільшення коштів на лікування людей. Пивні компанії переконали вас в кризі на ринку пива. Знайдіть 10 хвилин часу, щоб ознайомитися із досвідом шантажу пивних компаній в Росії, а тоді уже відправляйте членів Опікунської Ради на переговори з пивниками.

Ось інфографіка, яка розвінчує тези про швидку смерть пивної галузі». Це ж саме говорили, коли в Росії хотіли втричі підвищити акцизи на пиво.

Ohmadid2

 

До опозиції. Окрім декількох небайдужих, лідери поки тихо спостерігають за нашим болем. Думаю, що готовність опозиції підтримати ухвалення пакету законопроектів, що допоможуть важкохворим дітям покаже суспільству, чим опозиція відрізняється від влади.

У кожної із політичних сил є всі шанси продемонструвати свою зрілість і готовність інтереси країни ставити вище політичної конкуренції. Наші експерти, які всі працюють безкоштовно, готові надати всю інформацію, якщо в когось дійсно є не лобістські, а реальні питання.

… Скажу чесно, дуже важко пережила, коли у жовтні 2012 в Охматдиті помер хлопчик Ілля, який не дожив до своїх 13 років. Бідні батьки з Херсонщини продали усе, що було в них з надією, що в Києві врятують сина. Але було вже запізно, і до складних випадків нинішній Охматдит не надто пристосований. Мовчу про ситуацію в регіонах.

Натомість Опікунська Рада Охматдиту у 2012 році відправила за кордон 14 дітей, на лікування яких було зібрано волонтерами 18 мільйонів гривень. 14 дітей живі. Їх врятували в іноземних клініках, не тут.

Країна, де приречені діти, яким насправді можна врятувати життя, добровільно позбувається майбутнього.

І це пряма відповідальність нас, дорослих. Дати відповіді на питання, як це змінити – це пряма відповідальність політиків. Інакше – чи потрібні країні політики, для яких цінність людського життя менша, аніж прибутки конкретної галузі?…

Ганна Гопко, член Опікунської Ради НДСЛ «Охматдиту», волонтер кампанії «Наші діти» Руху добровольців «Простір свободи», для УП

Офіс «Всі разом!» став координатором Podyaka Fest
12.09.2018

Команду руху «Всі разом!» запросили організувати Podyaka Fest  в рамках Всеукраїнського Свята Подяки 23 вересня на Хрещатику. Це фестивальне містечко з понад півтостнею локацій, денною сценою та фестивалем вуличної їжі.  Уже кілька місяців триває підготовка до Свята Подяки і зокрема до денної програми Podyaka Fest. Офіс руху «Всі разом!» потурбувався, щоб гості свята отримали для себе…

Місцеві ради — на захист сім’ї і свободи
10.09.2018

Рух «Всі разом!» презентує реєстр Рішень місцевих рад різного рівня на захист сім’ї. База даних зі списком і сканованими документами опублікована на спеціально створеному сайті: www.vsirazom.ua/council Ресурс має назву «Місцеві ради — на захист сім’ї і свободи». Він постійно оновлюється, додається інформація про нові ухвали у нових регіонах.

НЕЗАБАРОМ У МИКОЛАЄВІ ПРОЙДЕ ФОРУМ «ВСІ РАЗОМ!»
07.09.2018

Миколаїв готується до проведення християнського громадянського Форуму «Всі разом!». Експертний діалог покликаний мобілізувати та кваліфікувати профільне середовище християн у питанні суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей.

ЕКСПЕРТИ КАБІНЕТУ НАПРАЦЮВАЛИ СТРАТЕГІЮ УЧАСТІ ТА ВПЛИВУ
07.09.2018

Чергове засідання резидентів Кабінету зібрало учасників спільноти та запрошених гостей з різних регіонів України. Формат зустрічі передбачав виступи та відкриту дискусію по різним питанням. Результатом засідання стало напрацювання практичних рекомендацій та складання порядку денного на міжсесійний період.

50 місцевих рад стали на захист інституту сім’ї
05.09.2018

Депутати 50 місцевих рад всіх рівнів звернулися до центральних органів державної влади із вимогою захистити інститут сім’ї в Україні та заборонити пропаганду і унормування одностатевих відносин.

«Кабінет експертів»: знайти профільного спеціаліста тепер легко
09.07.2018

Відкрилася унікальна за своїм змістом та концепцією база профільних спеціалістів. Онлайн-ресурс «Кабінет експертів»: www.vsirazom.ua/cabinet — вже доступний для загального користування.

Культура та християнський вплив в Україні
13.07.2018

Що таке культура? Культура це в першу чергу — набір цінностей і моделі поведінки, які проявляють себе в різних формах (в тому числі в мистецтві та моралі, етика та естетика). Культура це факт нашого існування.

МЕЖІ ТОЛЕРАНТНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ЗАКОНІВ: стратегічні принципи
13.07.2018

Коли соціальний і медійний простір наповниться здоровою інформацією про реальність існуючих небезпек, владі не просто буде боротися із суспільною думкою і вона змушена буде її враховувати, зав’язавши відкритий суспільний діалог або розпочавши народні обговорення з ключових питань, що стосуються розширення переліку та змісту основних прав людини.

Міжцерковна рада в системі громадянського суспільства»
13.07.2018

Саме духовну систему, вірніше її частину, що включає в себе функціонування, розвиток, вплив на суспільство в цілому Християнських Церков, через практичний приклад співпраці різних християнських конфесій і деномінацій у спільній Духовній Раді Християнських Церков Запорізького краю, і буде йти мова у цій статті.

Факти про «антидискримінаційну експертизу» підручників
09.07.2018

Аналіз особливостей контексту інструктивно-методичних матеріалів МОН по антидискримінаційній експертизі шкільних підручників надає можливість ознайомитись з прийомами інтеграції гендерного компонента в освіту на всіх її рівнях через запровадження норм, правил, процедур антидискримінаційної експертизи підручників.

ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО РОЗГОНУ МИРНОЇ АКЦІЇ 17 ЧЕРВНЯ 2018 ДО КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖАВИ
20.06.2018

Вих. № 36 від 20.06.2018 р.                                             Президенту України Порошенку П.О. Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. Голові Верховної Ради України Парубію А.В. Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б.     17 червня 2018 року відбулася безпрецедентна подія – вперше в історії незалежної України у жорстокий спосіб була розігнана мирна акція, яка була спрямована на захист…

ЗВЕРНЕННЯ ДО ОМБУДСМЕНА ЩОДО ВИЗНАННЯ ДІЙ ЇЇ ПРЕДСТАВНИКА НЕЗАКОННИМИ
25.04.2018

Вих. № 10 від 25.04.2018 року                                                            Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Денісовій Л. Л.  

15 років за 4 хвилини: ретроспектива руху "Всі разом - за сім'ю!"